Ekspert ds. Analiz i Optymalizacji Ryzyka

ALIOR BANK

ALIOR BANK

Łopuszańska 38c

Włochy

Warszawa

Twój zakres obowiązków

  • analiza portfela kredytowego w zakresie realizacji zakładanych wskaźników ryzyka oraz diagnoza przyczyn odchyleń od celów. Proponowaniu zmian optymalizujących strukturę portfela.

  • analiza produktywności i efektywności procesów kredytowych oraz diagnozie wąskich gardeł, błędów procesowych, itd. Proponowanie rozwiązań usprawniających.

  • analiza jakości portfela w różnych przekrojach. Diagnozowanie niezgodności z założeniami polityki kredytowej. Analiza prospektywna.

  • wyznaczanie parametrów portfelowych. Proponowanie metod mitygowania ryzyka kredytowego.

Nasze wymagania

  • ukończyłeś/aś studia wyższe - preferowane wykształcenie kierunkowe (ekonomia, finanse i bankowość, zarządzanie, matematyka, ekonometria),

  • posiadasz umiejętności i wiedzę w pracy z bazami danych/hurtownią danych (znajomość SQL, mile widziana znajomość SAS 4GL),

  • znasz zagadnienia związane z procesami oceny jakości portfela kredytowego w banku, strategii zarządzania portfelowego relacjami z klientem,

  • posiadasz umiejętność pracy pod presją czasu,

  • posiadasz umiejętność współpracy z klientem wewnętrznym (tworzenie, konsultacja, uzgadnianie procesów),

  • jesteś osobą elastyczną, wielozadaniową, szybko adoptującą się do nowego środowiska pracy.

To oferujemy

  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,

  • dynamiczne środowisko pracy,

  • pracę w strukturach najszybciej rozwijającego się Banku w Polsce,

  • szerokie możliwości rozwoju zawodowego bogaty pakiet socjalny (karta MultiSport, prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie),

  • wynagrodzenie dostosowane do wiedzy i doświadczenia.

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • ubezpieczenie na życie

  • opieka stomatologiczna

  • dodatkowe świadczenia socjalne

  • dofinansowanie wypoczynku

  • wyprawka dla dziecka

  • program rekomendacji pracowników

  • inicjatywy dobroczynne

  • dodatkowy urlop

Tak się u nas pracuje