Oferta pracy

Ekspert ds. Architektury Kolejowej

Centralny Port Komunikacyjny

Aleje Jerozolimskie 142b

Ochota

Warszawa

Twój zakres obowiązków

  • Kierowanie zespołem specjalistów branży architektonicznej odpowiedzialnych za zarządzanie wymaganiami projektowymi oraz za weryfikację i walidację dokumentacji na etapie realizacji projektów;

  • Zarządzanie procesem przygotowania pakietów dokumentacji, od zapytań ofertowych po składanie ofert, a następnie zarządzanie wszystkimi zagadnieniami związanymi z projektowaniem, aż do zakończenia inwestycji, z uwzględnieniem rozwiązań technicznych i branżowych;

  • Udział w koordynacji rozwiązań dla wymagań projektowych CPK określonych na poziomie strategicznym, jak i szczegółowym;

  • Koordynacja wielobranżowych problemów projektowych, w poszukiwaniu optymalnych rozwiązań wspierających cele CPK. Współpraca z konsultantami i innymi zespołami poszczególnych biur CPK w celu zapewnienia skutecznego rozwoju, integracji i zastosowania systemów i procesów projektowych dla CPK;

  • Zarządzanie interfejsem między Zamawiającym, zespołem projektowym, zespołem wykonawców i specjalistycznymi zespołami projektowymi podwykonawców we współpracy z zespołem BIM i kontrolerem dokumentów, zapewniając jednocześnie utrzymanie wszystkich zapisów przepływu informacji;

  • Zarządzanie informacjami wymaganymi przez Wykonawców;

  • Udział w tworzeniu planu generalnego portu lotniczego CPK;

  • Udział w przygotowaniu dokumentacji do wniosków o uzyskanie decyzji administracyjnych;

  • Inicjowanie procesów związanych z uzyskiwaniem zgód, pozwoleń administracyjnych;

  • Inicjowanie i prowadzenie postępowań przetargowych na wybór projektantów;

  • Udział w przygotowaniu umów z projektantami.

  • Doświadczenie przy realizacji projektów planistycznych i budowlanych w Polsce oraz znajomość lokalnych procedur administracyjnych związanych z procesem planistycznym i budowlanym;

  • Znajomość wybranych aplikacji CAD/BIM: autocad, Revit, Navisworks, Synchro, Microstation, QGIS, Adobe Suite; MS Project, pakiet MS Office, Primavera.

Nasze wymagania

  • Znajomość zasad procesu budowlanego w odniesieniu do inwestycji infrastrukturalnych prawo budowlane, pozyskiwania decyzji administracyjnych, prawo zamówień publicznych, przepisy w zakresie dworców kolejowych, realizacja robót budowlanych itp.;

  • Doświadczenie w projektach inwestycyjnych (uczestnictwo po stronie projektanta lub inwestora) dotyczących dworców kolejowych znacznej wielkości, spełniających kategorię wyższą niż: dworzec lokalny wg. aktualnych kryteriów PKP SA;

  • Wykształcenie wyższe techniczne, mgr inż. Architekt;

  • Znajomość obsługi programu autocad lub innego programu projektowego ze środowiska Cad;

  • Minimum 10 lat doświadczenia procesów projektowania i budowy;

  • Doskonała organizacja pracy, również w napiętych terminach;

  • Znajomość języka angielskiego, biegła w mowie i piśmie;

  • Dobre umiejętności komunikacji pisemnej, ustnej i graficznej;

  • Umiejętność wykazywania inicjatywy i proaktywnego podejścia do codziennych zadań;

  • Metodyczna, dokładna i konsekwentna metodyka pracy;

  • Silna motywacja i zdolność do samodzielnego podejmowania decyzji;

  • Umiejętność dostosowania się do zmieniających się warunków - elastyczne podejście;

  • Umiejętność budowy dobrych relacji z zespołem oraz otoczeniem procesowym;

  • Otwarcie na rozwój zawodowy.

To oferujemy

  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę;

  • Ciekawą pracę w zgranym, dynamicznie rozwijającym się zespole;

  • Udział w największym projekcie infrastrukturalnym w Polsce o międzynarodowym znaczeniu;

  • Elastyczne godziny pracy;

  • Szkolenia i możliwość rozwoju;

  • Prywatną opiekę medyczną;

  • Dogodną lokalizację miejsca pracy w nowoczesnym biurze – bliskie sąsiedztwo Dworca Zachodniego.

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • elastyczny czas pracy

Centralny Port Komunikacyjny to planowany węzeł przesiadkowy między Warszawą i Łodzią, który zintegruje transport lotniczy, kolejowy i drogowy. W ramach tego projektu w odległości 37 km na zachód od Warszawy, na obszarze ok. 3.000 hektarów zostanie wybudowany Port Lotniczy Solidarność, który w pierwszym etapie będzie w stanie obsługiwać 45 mln pasażerów rocznie. W skład CPK wejdą też inwestycje kolejowe: węzeł w bezpośredniej bliskości portu lotniczego i połączenia na terenie kraju, które umożliwią przejazd między Warszawą a największymi polskimi miastami w czasie nie dłuższym niż 2,5 godz. Inwestycja powinna umożliwić stworzenie ponad 150 tys. nowych miejsc pracy. W rejonie CPK powstanie Airport City, w skład którego wejdą m.in. obiekty targowo-kongresowe, konferencyjne i biurowe. CPK jest w 100 proc. własnością Skarbu Państwa, zaliczając się do spółek strategicznych z punktu widzenia interesów kraju.

Przewiń do profilu firmy