Ekspert ds. Audytu (ryzyko kredytowe KI)

ALIOR BANK

ALIOR BANK

Pilotów 2

Prądnik Czerwony

Kraków

Twój zakres obowiązków

  • koordynowanie i przeprowadzanie audytów m.in. w obszarze: zarządzania ryzykiem kredytowym, w tym w szczególności w zakresie modeli ryzyka kredytowego, modeli utraty wartości (MSSF9), adekwatności kapitałowej; jakości portfela kredytowego klienta indywidulanego,

  • testowanie systemu kontroli wewnętrznej, ocena efektywności i optymalizacji procesów i regulacji,

  • sporządzanie raportów z wynikami prac wraz z rekomendacjami,

  • monitorowanie wdrożenia rekomendacji, zaleceń pokontrolnych,

  • współudział w przygotowywaniu raportów dla Zarządu, Komitetu Audytu i Rady Nadzorczej w zakresie oceny adekwatności i skuteczności zarządzania ryzykiem i systemu kontroli wewnętrznej Banku,

  • współudział w corocznej aktualizacji uniwersum audytu, mapy ryzyka i planu audytów,

  • cykliczne przeprowadzanie oceny i analizy otoczenia rynkowego i danych dotyczących ewentualnych ryzyk w procesach Banku.

Nasze wymagania

  • masz umiejętność wnikliwego identyfikowania kluczowych rodzajów ryzyka oraz krytycznej analizy danych wraz z precyzyjnym formułowaniem wniosków,

  • masz minimum 3 lat doświadczenia w bankowości (Audyt lub Ryzyko) lub w firmie doradczej, audytorskiej,

  • masz znajomość regulacji nadzorczych w zakresie działalności audytu wewnętrznego oraz w zakresie oceny i zarządzania ryzykiem kredytowym,

  • masz kierunkowe wykształcenie wyższe - ekonomia, metody ilościowe, ekonometria, matematyka, statystyka,

  • masz znajomość analizy finansowej przedsiębiorstw,

  • masz dobrą znajomość MS Office i SQL.

  • potrafisz sobie poradzić w stresujących sytuacjach (np. prezentując wyniki audytów przez kadrą zarządzającą Bankiem),

  • jesteś gotowa/y ciągle się uczyć nowych zagadnień, sam/a dociekliwie zdobywasz potrzebną wiedzę.

To oferujemy

  • możliwość rozwoju funkcji audytu wewnętrznego w obszarze Ryzyka Kredytowego w Alior Banku,

  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,

  • wynagrodzenie dostosowane do wiedzy i doświadczenia,

  • możliwość pracy zdalnej.

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • ubezpieczenie na życie

  • możliwość pracy zdalnej

  • opieka stomatologiczna

  • dofinansowanie wypoczynku

  • wyprawka dla dziecka

  • program rekomendacji pracowników

  • inicjatywy dobroczynne

  • dodatkowy urlop

Tak się u nas pracuje