Oferta pracy

Ekspert ds. modeli ryzyka kredytowego

ING Bank Śląski S.A.

  • Gdynia

    Gdynia, pomorskie
  • ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • ekspert
  • rekrutacja zdalna

Technologie, których używamy

Wymagane

  • SQL

  • SAS

Mile widziane

  • R

  • Python

O projekcie

W naszym zespole zajmujemy się budową i utrzymaniem modeli ryzyka kredytowego traktowanymi jako narzędzie wspierające proces zarządzania ryzykiem. Modele, którymi się opiekujemy, służą zarówno do wyznaczania poziomu kapitału regulacyjnego, do kalkulacji odpisów aktualizujących (rezerw), jak i do wspierania procesów biznesowych. Praca nad modelami opiera się w głównej mierze na statystycznej analizie danych. Istotny w naszej pracy jest również aspekt regulacyjny. Naszymi działaniami wspieramy jednostki biznesowe, współpracujemy również z klientami wewnętrznymi (walidacja i audyt) oraz z interesariuszami zewnętrznymi, jak Grupa ING NV, audytorzy zewnętrzni i nadzór bankowy. Wszystko po to, aby dzięki modelom utrzymać profil ryzyka portfeli kredytowych na określonym, bezpiecznym poziomie.

Oferujemy możliwość pracy zdalnej.

Twój zakres obowiązków

  • budowa modeli ryzyka kredytowego, w tym zgodnych z wymogami IFRS9 oraz IRB

  • analiza jakości działania modeli, wskazywanie kierunku ich rozwoju i poprawy

  • zarządzanie ryzykiem modeli zapewniające odpowiedni monitoring procesów ich budowy i użycia, zgodność z regulacjami wewnętrznymi i zewnętrznymi

  • interakcje z interesariuszami (użytkownicy biznesowi, walidacja, KNF)

Nasze wymagania

  • przynajmniej 5 lat doświadczenia w modelowaniu ryzyka kredytowego w ujęciu regulacyjnym (PD, EAD, LGD, stress testy) i/lub nieregulacyjnym

  • stopień akademicki (mgr lub doktor) w zakresie ekonometrii, metod ilościowych, statystyki, matematyki, fizyki

  • znajomość regulacji oraz technik z obszaru modelowania ryzyka kredytowego (IRB, CRR, EBA GL, IFRS9 i rekomendacje KNF)

  • doświadczenie w programowaniu w SAS lub podobnych narzędziach (SQL, Python, R)

  • znajomość zasad zarządzania ryzykiem kredytowym

  • wysoko rozwinięte umiejętności analitycznego myślenia

  • odpowiedzialność za realizowane zadania

  • komunikatywność, entuzjazm, determinacja, umiejętność pracy w dynamicznym otoczeniu

  • zaawansowana znajomość j. angielskiego - poziom C1

  • praktyczna znajomość zaawansowanych technik modelowania, takich jak uogólnione techniki ekonometryczne, modelowanie szeregów czasowych, modelowanie bayesowskie, metody symulacyjne, sieci neuronowe, metody ML uczenia z nadzorem i bez nadzoru

  • rozumienie zależności ryzyka kredytowego z innymi obszarami działalności bankowej oraz umiejętność współpracowania z pracownikami tych obszarów

  • sprawne poruszanie się w środowiskach bazo-danowych

  • aktywne uczestniczenie w społecznościach dedykowanych modelowaniu lub/i ryzyku kredytowemu

Podział czasu pracy
20%

praca koncepcyjna

30%

analiza danych

20%

spotkania

20%

wspieranie mniej doświadczonych osób

10%

dokumentowanie wyników

Tak organizujemy naszą pracę

Liczba osób w zespole

  • 27

To oferujemy

  • pogłębienie i praktyczne wykorzystanie znajomości statystyki, ekonometrii i technik machine learning w modelowaniu ryzyka kredytowego

  • kompleksowe zrozumienie roli modelowania we wspieraniu procesów w banku

  • pracę z nowoczesnymi technologiami, w międzynarodowym środowisku

  • wielokierunkowy rozwój

  • pracę w doświadczonym zespole

  • wewnętrze i zewnętrzne szkolenia

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • ubezpieczenie na życie

  • program emerytalny

  • dofinansowanie biletów do kina, teatru

  • program rekomendacji pracowników

  • dodatkowy urlop

W ING Banku Śląskim liczą się ludzie. Naszym klientom doradzamy uczciwie, mówiąc wprost, a pracowników traktujemy z uznaniem, dając możliwość rozwoju i przestrzeń do realizacji różnorodnych pasji. Dołącz do nas!

Przewiń do profilu firmy

Masz pytania? Napisz do nas!

Kandydaci często kontaktują się z nami bezpośrednio. Jeśli chcesz o coś zapytać w związku z tą lub inną rekrutacją, napisz do nas na: [email protected]

Chcesz poznać szczegóły tej oferty? Śmiało dzwoń wybierając numer 667 948 516.