Bank Ochrony Środowiska S.A.

Ekspert ds. modelowania wyceny aktywów kredytowych

Bank Ochrony Środowiska S.A.O firmie

  • Warszawa

    Warszawa, mazowieckie
  • Ważna jeszcze 12 dni
    do: 23 maj 2021
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • ekspert

Twój zakres obowiązków

  • pomiar utraty wartości ekspozycji kredytowych

  • optymalizacja zasad ustalania wysokości odpisów na utratę wartości portfela kredytowego

  • cykliczne monitorowanie i rozwijanie metod wyceny ryzyka kredytowego w ujęciu portfelowym oraz optymalizacja metodologii szacowania najważniejszych miar portfelowych (PD, CR, RR)

  • symulacje i analiza wpływu czynników zewnętrznych na ryzyko kredytowe (wysokość odpisów)

Nasze wymagania

  • studia o profilu ekonometrii, metody statystyczne lub pokrewne

  • doświadczenie na podobnym stanowisku

  • znajomość obowiązujących przepisów z zakresu identyfikacji utraty wartości ekspozycji kredytowych oraz wyznaczania odpisów aktualizujących (MSSF9, Rekomendacja R)

  • znajomość pakietu MS Office: Excel, Word

  • znajomość narzędzi: SQL (ORACLE, MS SQL Server), R, Excel

  • znajomość modelu dożycia, szacowania odzysków i Łańcuchów Markowa

  • analityczne myślenie, umiejętność współpracy i organizacji pracy własnej

To oferujemy

  • atrakcyjne warunki zatrudnienia

  • możliwość rozwoju w instytucji z misją ekologiczną o ugruntowanej pozycji na rynku

  • bogaty pakiet benefitów pozapłacowych

  • prywatna opieka medyczna

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • spotkania integracyjne

  • dofinansowanie biletów do kina, teatru

  • dofinansowanie wypoczynku

  • paczki świąteczne

  • program rekomendacji pracowników

  • inicjatywy dobroczynne