Ta oferta pracy jest nieaktualna od 134 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Ekspert ds. Niezależnej Weryfikacji Wyceny Instrumentów Kapitałowych

  • Warszawa, mazowieckie
  • Specjalista
  • 10.01.2018

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    top

    BGK to państwowy bank rozwoju - centrum kompetencyjne w finansowaniu projektów infrastrukturalnych, eksportu, spółek komunalnych i samorządów. Dzięki naszej unikalnej roli we wspieraniu wzrostu ekonomicznego Polski, oferujemy możliwość rozwoju zawodowego w jedynej takiej instytucji w Polsce, pobudzającej przedsiębiorczość i podnoszącej jakość życia Polaków. Zapewniamy stabilne zatrudnienie w rozwijającej się i nowoczesnej organizacji z tradycjami, a także atrakcyjny pakiet szkoleń oraz świadczeń socjalnych.

    Miejsce pracy: Warszawa

    Odpowiedzialność i zadania:

    • Wycena oraz weryfikacja wyceny instrumentów kapitałowych w portfelu banku (akcje, udziały, certyfikaty inwestycyjne) za pomocą powszechnie uznanych modeli wycen
    • Analiza założeń modeli wyceny instrumentów kapitałowych oraz proponowanie rekomendacji w zakresie ich zmiany
    • Proponowanie rozwiązań w zakresie metod wyceny instrumentów kapitałowych, przesłanek utraty wartości oraz metod kalkulacji utraty wartości
    • Analiza finansowa emitentów instrumentów znajdujących się w portfelu instrumentów kapitałowych
    • Kalkulacja wartości godziwej, wartości odzyskiwalnej, odpisów z tytułu utraty wartości w zakresie instrumentów kapitałowych
    • Opracowywanie dokumentacji z przeprowadzonych weryfikacji wycen instrumentów kapitałowych
    • Przygotowywanie propozycji metod pomiaru ryzyka instrumentów kapitałowych
    • Przygotowywanie materiałów na Komitet Finansowy Banku (ALCO) w zakresie wyceny instrumentów kapitałowych

    Oczekiwania:

    • Wykształcenie wyższe, preferowane kierunki ekonomiczne (np. ekonomia, finanse, bankowość) lub ścisłe (np. ekonometria, matematyka, statystyka)
    • Min. 3-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku w innej instytucji w zakresie modelowania, oceny ryzyka i wyceny instrumentów kapitałowych, procesowania transakcji wymagających wykonania wyceny z wykorzystaniem różnych modeli wycen (departamenty Wycen, Inwestycji lub Obsługi powierniczej)
    • Dobra znajomość analizy finansowej i zagadnień dotyczących finansów spółek
    • Umiejętność tworzenia modeli finansowych
    • Znajomość regulacji prawnych oraz instytucji związanych z rynkiem finansowym, szczególnie z instrumentami kapitałowymi
    • Mile widziany tytuł Doradcy Inwestycyjnego lub certyfikat CFA
    • Mile widziana znajomość systemów Bloomberg i Thomson Reuters
    • Umiejętność analitycznego myślenia
    • Sumienność w realizacji zadań i efektywna organizacja czasu
    • Komunikatywność oraz umiejętność współpracy
    • Komunikatywna znajomość języka angielskiego będzie dodatkowym atutem

    Oferujemy:

    • Przyjazne środowisko pracy
    • Elastyczne godziny pracy
    • Doskonałą lokalizację biura (ścisłe centrum)
    • Dużą samodzielność i możliwość rozwoju zawodowego
    • Atrakcyjny system wynagradzania
    • Bogaty pakiet benefitów pozapłacowych (karta MultiSport, opieka medyczna, ubezpieczenie medyczne, ubezpieczenie na życie, świadczenia z ZFŚS, Pracowniczy Program Emerytalny)
    • Sekcje sportowe np. piłka nożna, narciarstwo, rowery, biegi, żeglarstwo
    • Program wolontariatu pracowniczego z godzinami wolnymi na jego realizację

    Prosimy o przesyłanie CV w języku polskim za pomocą przycisku Aplikuj

    • Oferta powinna zawierać zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji.
    • Zastrzegamy możliwość kontaktu tylko z wybranymi kandydatami.

    Bank Gospodarstwa Krajowego z siedzibą w Warszawa 00-955, Al. Jerozolimskie 7, zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 o ochronie danych osobowych Dz.U. z 2002 r, Nr 101 , poz. 926 informuje, że administratorem danych osobowych udostępnionych w dokumentach aplikacyjnych przez Panią/ Pana dobrowolnie w celu przeprowadzenia rekrutacji jest Bank Gospodarstwa Krajowego z siedzibą w Warszawa 00-955, Al. Jerozolimskie 7. Dane osobowe mogą zostać udostępnione wyłącznie podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Posiada Pani / Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

    bgk.plO BANKUKARIERA W BGK
    top