Logo Pracuj.pl

Ekspert ds. Obsługi Kredytowych Programów Mieszkaniowych

Bank Gospodarstwa KrajowegoO firmie

  • Warszawa
    Warszawa, mazowieckie
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • ekspert
  • rekrutacja zdalna

Twój zakres obowiązków

  • Obsługa portfeli kredytów/instrumentów dłużnych finansujących inwestycje mieszkaniowe towarzystw budownictwa społecznego/społecznych inicjatyw mieszkaniowych, spółek gminnych i spółdzielni mieszkaniowych (mieszkania na wynajem i spółdzielcze lokatorskie)
  • Realizacja zadań związanych z analizą czynników ryzyka kredytowego i ograniczaniem jego poziomu
  • Podejmowanie decyzji dotyczących zmiany warunków umów kredytu na podstawie dokumentów sporządzonych przez inne komórki departamentu i banku, w tym zmiany zabezpieczeń oraz wyodrębniania na własność lokali mieszkalnych i użytkowych
  • Wypracowywanie oraz standaryzacja rozwiązań i zasad dotyczących wniosków związanych z obsługą kredytów
  • Wsparcie merytoryczne pracowników innych komórek departamentu i banku
  • Identyfikacja i weryfikacja nieprawidłowości w dokumentacji, wykorzystaniu, rozliczeniu i spłacie kredytu oraz w zakresie jego prawnych zabezpieczeń
  • Weryfikacja i wystawianie wezwań do zapłaty z wypowiedzeniem części kwoty kredytu oraz wystawianie dokumentów w procesie obsługi wniosków związanych z wyodrębnianiem na własność lokali współfinansowanych produktami zarządzanymi przez departament
  • Opracowywanie projektów i aktualizacja wewnętrznych aktów normatywnych dotyczących obsługi produktów zarządzanych przez departament, w tym opracowywanie rozwiązań procesowych
  • Udział w projektowaniu rozwiązań mających na celu usprawnienie procedur i procesów w banku oraz ich dostosowanie do zmiennego otoczenia prawnego i regulacyjnego

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe, preferowane kierunki: ekonomia, finanse, bankowość
  • Dobra znajomość prawa bankowego i regulacji ostrożnościowych (regulacje KNF)
  • Kompetencje w zakresie ryzyka kredytowego i podejmowania decyzji kredytowych
  • Szeroka wiedza merytoryczna i doświadczenie w obszarze finansowania budownictwa mieszkaniowego, regulacji dotyczących ksiąg wieczystych i hipotek oraz innych zabezpieczeń, mile widziana znajomość działalności TBS i spółdzielni mieszkaniowych
  • Minimum 10 lat doświadczenia w bankowości i finansach oraz 5 lat w obszarze finansowania budownictwa mieszkaniowego, mile widziana znajomość przepisów z zakresu prawa budowlanego
  • Dobra znajomość MS Office (w szczególności Excel i Word, Outlook), mile widziana znajomość systemu defBank 3000
  • Wysokie zdolności analityczne
  • Umiejętność pracy samodzielnej oraz współpracy w zespole
  • Inicjatywa oraz innowacyjność w zakresie usprawniania pracy własnej oraz zespołu

To oferujemy

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Atrakcyjny system wynagradzania
  • Dogodna lokalizacja biura (ścisłe centrum)
  • Ciekawe wyzwania i możliwości rozwoju zawodowego

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • prywatna opieka medyczna
  • dofinansowanie nauki języków
  • dofinansowanie szkoleń i kursów
  • ubezpieczenie na życie
  • możliwość pracy zdalnej
  • elastyczny czas pracy
  • owoce
  • spotkania integracyjne
  • opieka stomatologiczna
  • program emerytalny
  • preferencyjne pożyczki
  • strefa relaksu
  • dodatkowe świadczenia socjalne
  • dofinansowanie wypoczynku
  • wyprawka dla dziecka
  • program rekomendacji pracowników
  • inicjatywy dobroczynne
  • dodatkowy urlop

Bank Gospodarstwa Krajowego

Bank Gospodarstwa Krajowego to państwowy bank rozwoju – jedyna taka instytucja w Polsce. Bank aktywnie wspiera rozwój społeczno-gospodarczy kraju. Realizując strategiczne projekty rozwojowe, finansuje m.in. największe inwestycje infrastrukturalne, zwiększa dostęp Polaków do mieszkań oraz pobudza przedsiębiorczość polskich firm w kraju i za granicą. Dbając o zrównoważony rozwój kraju, bank jest obecny w każdym regionie Polski. W 2018 r. rozpoczął ekspansję, otwierając przedstawicielstwa zagraniczne, które dziś działają już w Brukseli, Frankfurcie, Londynie i Amsterdamie. BGK ma unikalne doświadczenie w finansowaniu, inwestowaniu, udzielaniu poręczeń i gwarancji oraz dystrybucji funduszy unijnych. Podstawą działalności BGK jest odpowiedzialny, etyczny i zrównoważony biznes, dlatego bank podejmuje szereg inicjatyw promujących przedsiębiorczość, innowacje, ekologię i uczciwe traktowanie pracowników, partnerów i klientów.

Ekspert ds. Obsługi Kredytowych Programów Mieszkaniowych, Warszawa