Oferta pracy

Ekspert ds. oceny modeli ryzyka kredytowego

ING Bank Śląski S.A.

  • Sokolska 34, Katowice
    Katowice, śląskie
  • ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • ekspert
  • rekrutacja zdalna

Sokolska 34

Katowice

Technologie, których używamy

Wymagane

  • SAS

  • SQL

Mile widziane

  • Python

O projekcie

W naszym zespole zajmujemy się szeroko pojętym zarządzaniem ryzykiem kredytowym klientów biznesowych. Wśród kluczowych działań zespołu należy wymienić: analizowanie jakości portfela kredytowego, opracowywanie zmian systemowych i regulacyjnych związanych z ryzykiem kredytowym oraz nadzór nad modelami ryzyka kredytowego. Współpracujemy z jednostkami biznesowymi, departamentami modelarskimi i walidacyjnymi oraz z interesariuszami zewnętrznymi np. KNF, Grupa ING NV.

Twój zakres obowiązków

  • Opiniowanie raportów walidacyjnych i monitoringowych dla modeli ryzyka kredytowego

  • Ocena stopnia narażenia na źródła ryzyka modeli

  • Opiniowanie zmian w standardach monitoringu i walidacji budowy modeli

  • Bieżące konsultacje z użytkownikami modeli oraz jednostkami odpowiedzialnymi za budowę i walidację modeli

  • Analiza jakości działania modeli, wskazywanie kierunku ich rozwoju i poprawy

  • Sporządzanie raportów i analiz na potrzeby identyfikacji i pomiaru ryzyka kredytowego

Nasze wymagania

  • Przynamniej 5 lat doświadczenia w modelowaniu, walidacji lub monitoringu modeli ryzyka kredytowego

  • Znajomość regulacji z obszaru modelowania ryzyka kredytowego (CRR, EBA GL, IFRS9 i rekomendacji KNF)

  • Znajomość SAS, SQL, MS Office

  • Znajomość miar oceny ryzyka kredytowego

  • Rozwinięte umiejętności analityczne

  • Samodzielność, odpowiedzialność, inicjatywa i konsekwencja w działaniu

  • Średniozaawansowana znajomość j. angielskiego - poziom B2

  • Rozumienie zależności ryzyka kredytowego z innymi obszarami działalności bankowej

  • Wykształcenie w zakresie ekonometrii, metod ilościowych lub pokrewnych

  • Sprawne poruszanie się w środowiskach bazodanowych

Podział czasu pracy
30%

Opiniowanie raportów walidacyjnych i monitoringowych

25%

Przygotowywanie danych i tworzenie raportów

25%

Spotkania

20%

Praca koncepcyjna

Tak organizujemy naszą pracę

Liczba osób w zespole

  • 10
  • Benefity

  • prywatna opieka medyczna

  • ubezpieczenie na życie

  • elastyczny czas pracy

  • program emerytalny

  • paczki świąteczne

  • program rekomendacji pracowników

  • dodatkowy urlop

W ING Banku Śląskim liczą się ludzie. Naszym klientom doradzamy uczciwie, mówiąc wprost, a pracowników traktujemy z uznaniem, dając możliwość rozwoju i przestrzeń do realizacji różnorodnych pasji. Dołącz do nas!

Przewiń do profilu firmy

Masz pytania? Napisz do nas!

Kandydaci często kontaktują się z nami bezpośrednio. Jeśli chcesz o coś zapytać w związku z tą lub inną rekrutacją, napisz do nas na: [email protected]