Oferta pracy

Ekspert ds. Oceny Ryzyka Kredytowego

Bank Gospodarstwa Krajowego

  • Warszawa

    Warszawa, mazowieckie
  • ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • ekspert
  • rekrutacja zdalna

Twój zakres obowiązków

  • Opiniowanie wniosków o udzielenie produktów o charakterze kredytowym z oceną ryzyka oraz strukturyzacją transakcji

  • Identyfikowanie i ograniczanie ryzyka dotyczącego portfela ekspozycji kredytowych, grupy podmiotów powiązanych kapitałowo i organizacyjnie

  • Monitorowanie ekspozycji kredytowych, w tym ocena sytuacji ekonomiczno-finansowej klientów oraz grup podmiotów powiązanych, monitorowanie wartości i stanu prawnych zabezpieczeń

  • Analizowanie i monitorowanie sytuacji w branżach i segmentach rynku w zakresie własnego portfela

  • Przygotowywanie okresowych przeglądów portfela ekspozycji kredytowych

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe, preferowane: finanse/bankowość

  • Minimum 10 lat doświadczenia w bankowości na stanowisku związanym z oceną ryzyka kredytowego

  • Bardzo dobra znajomość prawa bankowego oraz regulacji zewnętrznych związanych z działalnością kredytową banków

  • Bardzo dobra znajomość zasad analizy finansowej oraz oceny zdolności kredytowej podmiotów gospodarczych, w tym umiejętność oceny projektów inwestycyjnych i strukturyzowania transakcji

  • Bardzo dobra znajomość zasad rachunkowości przedsiębiorców oraz zasad zabezpieczenia wierzytelności

  • Znajomość pakietu MS Office

  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego

  • Bardzo dobra organizacja pracy

  • Samodzielność oraz odpowiedzialność działaniu

  • Gotowość do pracy w projektach między departamentowych

  • Samodyscyplina i terminowa realizacja powierzonych zadań

  • Chęć stałego poszerzania wiedzy

To oferujemy

  • Przyjazne środowisko pracy

  • Doskonałą lokalizację biura (ścisłe centrum)

  • Samodzielność i możliwość rozwoju zawodowego

  • Atrakcyjny system wynagradzania

  • Bogaty pakiet benefitów pozapłacowych (karta MultiSport, opieka medyczna, ubezpieczenie na życie, świadczenia z ZFŚS, Pracowniczy Program Emerytalny)

  • Sekcje sportowe np. piłka nożna, narciarstwo, rowery, biegi, żeglarstwo

  • Program wolontariatu pracowniczego z godzinami wolnymi na jego realizację

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie nauki języków

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • możliwość pracy zdalnej

  • elastyczny czas pracy

  • owoce

  • spotkania integracyjne

  • opieka stomatologiczna

  • program emerytalny

  • preferencyjne pożyczki

  • strefa relaksu

  • dodatkowe świadczenia socjalne

  • dofinansowanie wypoczynku

  • wyprawka dla dziecka

  • program rekomendacji pracowników

  • inicjatywy dobroczynne

  • dodatkowy urlop

Bank Gospodarstwa Krajowego to państwowy bank rozwoju – jedyna taka instytucja w Polsce. Bank aktywnie wspiera rozwój społeczno-gospodarczy kraju. Realizując strategiczne projekty rozwojowe, finansuje m.in. największe inwestycje infrastrukturalne, zwiększa dostęp Polaków do mieszkań oraz pobudza przedsiębiorczość polskich firm w kraju i za granicą. Dbając o zrównoważony rozwój kraju, bank jest obecny w każdym regionie Polski. W 2018 r. rozpoczął ekspansję, otwierając przedstawicielstwa zagraniczne, które dziś działają już w Brukseli, Frankfurcie, Londynie i Amsterdamie. BGK ma unikalne doświadczenie w finansowaniu, inwestowaniu, udzielaniu poręczeń i gwarancji oraz dystrybucji funduszy unijnych. Podstawą działalności BGK jest odpowiedzialny, etyczny i zrównoważony biznes, dlatego bank podejmuje szereg inicjatyw promujących przedsiębiorczość, innowacje, ekologię i uczciwe traktowanie pracowników, partnerów i klientów.

Przewiń do profilu firmy