Oferta pracy
Numer referencyjny: ZPT-3148

Ekspert ds. Optymalizacji Ryzyka Kredytowego

ALIOR BANK

ALIOR BANK

Jana Pałubickiego 6

Gdańsk

Twój zakres obowiązków

  • kształtowanie polityki kredytowej i rozwijaniu najlepszych praktyk w zakresie oceny ryzyka kredytowego,

  • opiece nad aktualnością i spójnością wewnętrzną regulacji banku dotyczącą zarządzania ryzykiem kredytowym,

  • samodzielne prowadzenie projektów oraz złożonych analiz w zakresie optymalizacji ryzyka,

  • projektowanie, wdrażanie i testowanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie oceny zdolności i wiarygodności klientów,

  • udział w kształtowaniu oferty produktowej banku,

  • analiza efektywności procesów udzielania produktów kredytowych,

  • przygotowywanie rekomendacji dla nowych inicjatyw w ramach prowadzonych projektów,

  • analizowanie trendów, monitorowaniu poziomu ryzyka portfela kredytowego oraz proponowaniu metod mitygowania ryzyka.

Nasze wymagania

  • posiadasz doświadczenie w obszarach analizy danych i ryzyka kredytowego,

  • potrafisz w praktyce wykorzystać język SQL w pracy z dużymi zbiorami danych (na poziomie co najmniej średniozaawansowanym),

  • posiadasz wykształcenie wyższe o profilu ścisłym lub ekonomicznym,

  • masz wysoko rozwinięte umiejętności analitycznego myślenia, wyciągania wniosków, podejmowania decyzji oraz potrafisz skutecznie przekonywać innych do własnego stanowiska,

  • charakteryzujesz się samodzielnością, dokładnością i odpowiedzialnością za wykonane zadania,

  • mile widziana znajomość regulacji nadzorczych z zakresu ryzyka kredytowego.

To oferujemy

  • pracę w trybie stacjonarnym lub zdalnym (home-office), w zależności od zewnętrznych uwarunkowań i indywidualnych potrzeb,

  • wynagrodzenie dostosowane do wiedzy i doświadczenia,

  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,

  • realne możliwości rozwoju zawodowego w oparciu o indywidualne ścieżki awansów,

  • dofinansowanie do świadczeń socjalnych (karta MultiSport, prywatna opieka, medyczna, ubezpieczenie, konkursy wewnętrzne, programy zniżkowe i lojalnościowe, sekcje sportowe).

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • ubezpieczenie na życie

  • opieka stomatologiczna

  • dodatkowe świadczenia socjalne

  • dofinansowanie wypoczynku

  • wyprawka dla dziecka

  • program rekomendacji pracowników

  • inicjatywy dobroczynne

  • dodatkowy urlop

Tak się u nas pracuje