Oferta pracy

Ekspert ds. Organizacji Finansowania

Bank Gospodarstwa Krajowego

Chmielna 73

Wola

Warszawa

Twój zakres obowiązków

  • Uczestnictwo w procesie emitowania obligacji przez Bank Gospodarstwa Krajowego, zarówno na rynku krajowym jak i rynkach międzynarodowych, w tym w standardzie green bonds, social bonds

  • Udział w przygotowaniu dokumentacji emisyjnej

  • Obsługa operacyjna przeprowadzanych transakcji emisyjnych w stosowanych przez Bank formatach emisyjnych

  • Przygotowywanie po stronie Banku spotkań z inwestorami oraz innymi podmiotami współpracującymi – np. prezentacje inwestorskie, due dilligence transakcyjne

  • Uczestnictwo w procesie uzyskiwania i aktualizacji oceny ratingowej Banku w zakresie kryteriów ESG

  • Wypełnianie obligatoryjnych obowiązków informacyjnych i regulacyjnych wynikających z wprowadzenia emitowanych przez Bank obligacji do obrotu na rynku regulowanym (publikacja raportów bieżących i okresowych) oraz wynikających z zawartych umów dotyczących pozyskiwanego przez Bank finansowania

  • Pozyskiwanie i gromadzenie informacji o bieżącej sytuacji na rynkach dłużnych papierów wartościowych, mających znaczenie w procesie emitowania przez Bank obligacji

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe z zakresu: ekonomii, finansów i bankowości

  • Minimum 5 lat doświadczenia w obszarze pozyskiwania finansowania, w szczególności emisji obligacji

  • Znajomość przepisów prawa i innych regulacji w zakresie instrumentów dłużnych

  • Znajomość rynku i zasad funkcjonowania obszaru instrumentów dłużnych – rynek krajowy

  • Mile widziane doświadczenie w zakresie emisji obligacji na rynkach międzynarodowych, w tym w ramach Programów Euro Medium Term Notes i podobnych

  • Znajomość standardów ESG, w szczególności w zakresie oceny ratingowej ESG i dostawców tego typu usług

  • Znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację

  • Samodzielność

To oferujemy

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę

  • Atrakcyjny system wynagradzania

  • Dogodna lokalizacja biura (ścisłe centrum)

  • Ciekawe wyzwania i możliwości rozwoju zawodowego

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie nauki języków

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • możliwość pracy zdalnej

  • elastyczny czas pracy

  • owoce

  • spotkania integracyjne

  • opieka stomatologiczna

  • program emerytalny

  • preferencyjne pożyczki

  • strefa relaksu

  • dodatkowe świadczenia socjalne

  • dofinansowanie wypoczynku

  • wyprawka dla dziecka

  • program rekomendacji pracowników

  • inicjatywy dobroczynne

  • dodatkowy urlop

Bank Gospodarstwa Krajowego to polski bank rozwoju – jedyna taka instytucja w Polsce. Bank aktywnie wspiera rozwój społeczno-gospodarczy kraju. Realizując strategiczne projekty rozwojowe, finansuje m.in. największe inwestycje infrastrukturalne, zwiększa dostęp Polaków do mieszkań oraz pobudza przedsiębiorczość polskich firm w kraju i za granicą. Dbając o zrównoważony rozwój kraju, bank jest obecny w każdym regionie Polski. W 2018 r. rozpoczął ekspansję, otwierając przedstawicielstwa zagraniczne, które dziś działają już w Brukseli, Frankfurcie, Londynie i Amsterdamie. BGK ma unikalne doświadczenie w finansowaniu, inwestowaniu, udzielaniu poręczeń i gwarancji oraz dystrybucji funduszy unijnych. Podstawą działalności BGK jest odpowiedzialny, etyczny i zrównoważony biznes, dlatego bank podejmuje szereg inicjatyw promujących przedsiębiorczość, innowacje, ekologię i uczciwe traktowanie pracowników, partnerów i klientów.

Przewiń do profilu firmy