Ekspert ds. Planowania Radiowego Sieci LTE

PGE Systemy S.A.

Sienna 39

Śródmieście

Warszawa

Technologie, których używamy

System operacyjny

Twój zakres obowiązków

  • Zarządzanie planem radiowym sieci LTE450

  • Opracowywanie wymagań planistycznych dla usług w sieci radiowej (RAN) LTE450

  • Dobór parametrów fizycznych i radiowych stacji bazowych LTE450

  • Tworzenie, we współpracy z Klientami, map zapotrzebowania na usługi

  • Planowanie rozbudowy zasięgu i pojemności sieci RAN

  • Analiza technicznych warunków rezerwacji pasma LTE450 (w tym aspektów koordynacji międzynarodowej) i wyliczenia na potrzeby wniosków UKE

  • Wykonywanie analiz przestrzennych GIS (narzędziowe i bazodanowe) w obszarze sieci radiowej LTE450

  • Współpraca z zespołem inżynierów w celu optymalizacji sieci RAN

  • Definiowanie standardów i procesów dla sieci radiowej LTE450

Nasze wymagania

  • Wyższe wykształcenie kierunkowe (preferowana: telekomunikacja-radiokomunikacja)

  • Co najmniej 5 letnie doświadczenie w planowaniu radiowym sieci LTE

  • Praktyczna znajomość narzędzi do planowania radiowego sieci LTE (np. Atoll, Planet, ICS Telecom)

  • Doświadczenie w analityce danych przestrzennych w narzędziach GIS (np. ArcGIS, MapInfo, QGIS)

  • Znajomość zagadnień z zakresu propagacji sygnału radiowego

  • Doświadczenie w opracowywaniu bilansów łącz radiowych „link budget” dla sieci radiowej LTE

  • Otwartość na nowe technologie i narzędzia

Mile widziane

  • Doświadczenie z planowaniem radiowym technologii CAT-M1/ NB-IoT

  • Znajomość zagadnień koordynacji międzynarodowej i przeliczeń HCM

  • Umiejętność pisania skryptów (Python, Perl, SQL)

To oferujemy

  • Umowa o pracę

  • System premiowy

  • Dodatkowy dzień wolny 14 sierpnia z okazji Dnia Energetyka

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • ubezpieczenie na życie

  • program emerytalny

  • Dofinansowanie opieki nad dziećmi

Zastrzegamy sobie prawo kontaktowania się z wybranymi kandydatami.

PGE Systemy S.A. jest spółką technologiczną, buduje, rozwija i utrzymuje nowoczesne systemy teleinformatyczne dla całej Grupy Kapitałowej PGE. Spółka aktualnie realizuje kilka dużych projektów rozwojowych, w tym budowę sieci łączności LTE450, i kilkaset innych inicjatyw. Obsługujemy około dwadzieścia tysięcy komputerów i ponad pół tysiąca maszyn wirtualnych.

PGE Systemy, podobnie jak każdą firmę, tworzą ludzie. To największy i najważniejszy kapitał.

Grupa Kapitałowa PGE

Grupa Kapitałowa PGE jest największym w Polsce przedsiębiorstwem sektora elektroenergetycznego. Gwarantuje bezpieczne i stabilne dostawy energii elektrycznej do ponad pięciu milionów klientów. Stale się zmieniamy, by realizować nasze strategiczne cele, w tym osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 r. Jesteśmy liderem transformacji energetycznej w Polsce. PGE S.A. to spółka dominująca Grupy Kapitałowej PGE. Odpowiada za zarządzanie Grupą, zapewnia koordynację działań i wytycza strategiczne kierunki. Zapraszamy do współpracy – razem budujmy przyszłość polskiej energetyki.

Przewiń do profilu firmy