Oferta pracy

Ekspert ds. Podatków

Bank Millennium S.A.

Stanisława Żaryna 2A

Mokotów

Warszawa

Twój zakres obowiązków

  • Ekspert ds. weryfikacji i usprawnień procesów podatkowych jest osobą odpowiedzialną za optymalizację, projektowanie i wdrażanie narzędzi i mechanizmów monitorujących prawidłowość realizacji obowiązków podatkowych realizowanych przez Banku na podstawie identyfikowanych w bieżącym procesie ew. obszarów ryzyka, usprawnień i koniecznych zmian wynikających z uwarunkowań otoczenia regulacyjnego lub biznesowego.

  • Realizacja w ramach funkcji 1 właściciela (primary owner) sprawozdawczości i rozliczeń Millennium Banku Hipotecznego S.A. w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych (bieżącego i odroczonego), podatku VAT i zryczałtowanych podatków dochodowych (kalkulacja zobowiązań, przygotowanie JPK/deklaracji podatkowych, dyspozycji płatności, księgowań oraz uzgadnianie sald dotyczących tych podatków);

  • Weryfikacja w ramach zasady 4 oczu (2 właściciel – secondary owner) prawidłowości kalkulacji podatku dochodowego od osób prawnych (bieżącego i odroczonego), podatku VAT i zryczałtowanych podatków dochodowych Banku Millennium S.A. oraz związanej z tym sprawozdawczości,

  • Analiza prawidłowości procesów realizowanych w ww. obszarach, inicjowanie zmian procedur w tym zakresie, a także udział w realizowanych projektach.

Nasze wymagania

  • Min. 5-letnie doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku lub związanym z analizą finansową bądź audytem,

  • Bardzo dobra znajomość Ms Excel (umiejętność pracy z tabelą przestawną i makropoleceniami, pobieranie danych zewnętrznych i grupowanie danych) oraz narzędzi ułatwiających analizę danych,

  • Praktyczna znajomość rozwiązań ułatwiających analizę danych oraz usprawnienia operacyjne - w szczególności Power BI, Sharepoint, znajomość VBA i SQL,

  • Nastawienie na rozwój zawodowy i zdobywanie nowych kompetencji w obszarze podatków,

  • Zdolności interpersonalne (w tym: organizacyjne i komunikacyjne), proaktywne podejście do wykonywanej pracy,

  • Samodzielność i skrupulatność w pracy

To oferujemy

  • Umowę o pracę (1/3 etatu w Millennium Banku Hipotecznego S.A. oraz 2/3 w Banku Millennium S.A.) oraz prywatną opiekę medyczną w ramach pakietu socjalnego

  • Przyjazną atmosferę w pracy Interesującą i odpowiedzialną pracę w dynamicznym otoczeniu biznesowym

  • Możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji w ramach struktury Grupy Finansowej Banku Millennium

  • Benefity

  • prywatna opieka medyczna

  • ubezpieczenie na życie

  • zniżki na firmowe produkty i usługi

  • dyżury lekarza w biurze

  • kawa / herbata

  • dodatkowe świadczenia socjalne

  • inicjatywy dobroczynne

  • karta sportowa na preferencyjnych warunkach

W Banku Millennium patrzyMy w przyszłość, nieustannie poszukując nowych rozwiązań. Jakość jest obok innowacyjności podstawową wartością naszej kultury organizacyjnej i przejawia się w działaniach każdego pracownika. Zapewniamy Klientom dostęp do produktów i usług na wysokim poziomie, jednocześnie wychodząc naprzeciw ich zmieniającym się potrzebom.

Stale doskonalimy swoje kompetencje i stawiamy na współpracę. Tworzymy idealne warunki dla profesjonalnego rozwoju. Sprawdź nasze aktualne oferty pracy i wybierz najlepszą dla siebie. Z nami kariera zawodowa w bankowości jest na wyciągnięcie ręki!

W centralach Banku Millennium tworzymy i rozwijamy każdy z obszarów naszej działalności – od marketingu, przez ocenę ryzyka i decyzje kredytowe, zarządzanie procesami i projektami, po administrację i HR. To tu opracowujemy i doskonalimy innowacyjne, zdigitalizowane rozwiązania dla wszystkich linii biznesowych i produktowych. Zostań naszym pracownikiem i zacznij razem z nami kreować nowoczesną przyszłość!

Przewiń do profilu firmy