Ekspert ds. Ryzyka Aktuarialnego i Modelowania Aktuarialnego

GRUPA PZUO firmie

Rekrutacja zdalna

  • Warszawa, mazowieckie

  • Ogłoszenie wygasło 4 godziny temu
  • Umowa o pracę
  • Pełny etat
  • Ekspert
Ekspert ds. Ryzyka Aktuarialnego i Modelowania Aktuarialnego (rekrutacja prowadzona online)Numer ref.: 000010540

Twoje zadania:

  • współtworzenie raportów o ryzyku aktuarialnym dla Zarządu i Rady Nadzorczej PZU SA / PZU Życie SA,
  • współtworzenie i rozwijanie modeli aktuarialnych do wyznaczania wymogu kapitałowego w zakresie ryzyka katastroficznego, ryzyka składki i rezerw, ryzyka śmiertelności, długowieczności, zachorowalności, rezygnacji z umów, rewizji rent i kosztów,
  • weryfikowanie poprawności danych do wyznaczenia wymogu kapitałowego dla ryzyka aktuarialnego
  • przygotowanie scenariuszy i narzędzi aktuarialnych na podstawie zdefiniowanych założeń na potrzeby procesu kalkulacji wymogu kapitałowego i marginesu ryzyka,
  • współtworzy oraz waliduje polityki, metodyki oraz procedury kształtujące system zarządzania ryzykiem aktuarialnym w spółkach Grupy PZU

Czekamy na Ciebie, jeśli:

  • masz min. 3 letnie doświadczenie w obszarze aktuariatu, ryzyka lub finansów,
  • umiesz tworzyć modele ryzyk aktuarialnych,
  • znasz zagadnienia takie jak rachunek prawdopodobieństwa, statystyka, matematyka finansowa,
  • znasz przepisy prawa w zakresie ubezpieczeń i regulacje dotyczące dyrektywy Solvency II,
  • biegle posługujesz się MS Excel i VBA, a także umiesz tworzyć programy w SAS,
  • jesteś absolwentem kierunków takich jak matematyka, nauki aktuarialne, metody ilościowe i swobodnie posługujesz się językiem angielskim w sytuacjach biznesowych,
  • mile widziane doświadczenie w pracy z oprogramowaniem Prophet/MOSES/R3S Modeler lub ResQ,
  • znajomość R, SQL lub Python będzie dodatkowym atutem.

Korzyści dla Ciebie:

  • Atrakcyjny system wynagradzania
  • Profesjonalne szkolenia zewnętrzne oraz udział w wewnętrznych programach szkoleniowych
  • Opieka medyczna w PZU Zdrowie
  • Program emerytalny i zniżki na wybrane produkty ubezpieczeniowe PZU
  • Benefity pozapłacowe m.in. karta sportowa, bilety do kin i teatrów, vouchery zakupowe

Ogłoszenie archiwalne

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy