Oferta pracy

Ekspert ds. Strategii i Analiz

Bank Gospodarstwa KrajowegoO firmie

Rekrutacja zdalna

Bank Gospodarstwa Krajowego

al. Jerozolimskie 7

Warszawa

BGK to państwowy bank rozwoju - centrum kompetencyjne w finansowaniu projektów infrastrukturalnych, eksportu, spółek komunalnych i samorządów. Dzięki naszej unikalnej roli we wspieraniu wzrostu ekonomicznego Polski, oferujemy możliwość rozwoju zawodowego w jedynej takiej organizacji w Polsce, pobudzającej przedsiębiorczość i podnoszącej jakość życia Polaków. Zapewniamy stabilne zatrudnienie w  rozwijającym się i nowoczesnym banku z tradycjami, a także atrakcyjny pakiet szkoleń oraz świadczeń socjalnych.

Odpowiedzialność i zadania:

  • Realizacja zadań związanych z opracowaniem, zarządzaniem oraz operacjonalizacją strategii banku
  • Cykliczne monitorowanie i rozliczanie realizacji strategii banku, w tym przygotowywanie raportów ze stopniem realizacji strategii
  • Identyfikowanie odchyleń w realizacji strategii banku oraz rekomendowanie działań naprawczych
  • Prowadzenie analiz strategicznych dotyczących otoczenia krajowego i międzynarodowego
  • Prowadzenie analiz w zakresie zrównoważonego rozwoju
  • Analiza obszarów wymagających poprawy efektywności i zmian w funkcjonowaniu banku
  • Analiza i weryfikacja zmian wdrażanych w banku

Oczekiwania:

  • Wykształcenie wyższe, preferowane kierunki: ekonomia, finanse, bankowość, zarządzanie strategiczne
  • 5-10 lat doświadczenia zawodowego w instytucjach finansowych lub konsultingu w zakresie zarządzania strategicznego, analiz strategicznych, tworzenia strategii lub controllingu strategicznego
  • Wiedza z zakresu tworzenia i operacjonalizacji strategii oraz z zakresu funkcjonowania sektora bankowego i finansów
  • Znajomość wymogów regulacyjnych z zakresu bankowości
  • Bardzo dobra znajomość narzędzi Microsoft Office (mile widziane VBA)
  • Bardzo dobra znajomość programu Power BI Desktop
  • Znajomość języka angielskiego umożliwiająca swobodną komunikację
  • Umiejętność pracy w zespole oraz empatyczne nastawienie do współpracowników

U nas możesz liczyć na:

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Ubezpieczenie na życie
  • Pracowniczy Program Emerytalny oraz Świadczenie z ZFŚS
  • Atrakcyjny system wynagradzania i premiowy
  • Opieka medyczna Lux Med
  • Karta MultiSport
  • Elastyczne godziny pracy i praca zdalna
  • Doskonała lokalizacja biura (centrum)
  • Płatny Program Poleceń Pracowników
  • Sekcje sportowe np. piłka nożna, biegi, narciarstwo, rowery, żeglarstwo, taniec
  • Program wolontariatu pracowniczego z godzinami wolnymi na jego realizację
  • Owocowe dni

Prosimy o przesyłanie CV za pomocą przycisku Aplikuj

  • Oferta powinna zawierać zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji
  • Zastrzegamy możliwość kontaktu tylko z wybranymi kandydatami

Ogłoszenie archiwalne

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy