Oferta pracy

Ekspert ds. Transformacji Energetycznej

BNP Paribas Bank Polska S.A.

Marcina Kasprzaka 2

Wola

Warszawa

Twój zakres obowiązków

  • Prowadzenie bądź udział w projektach mających na celu:

  • 1 Rozwój nowych kanałów dystrybucji w oparciu o:

  • a. współpracę z zewnętrznymi dostawcami technologii z zakresu zielonej energii;

  • b. zewnętrznych konsultantów ds. energii współpracujących z bankiem;

  • c. współpracę z instytucjami unijnymi i krajowymi, bankami rozwoju (EBI, EBOR, BGK, Inne) oraz jednostkami samorządowymi.;

  • 2 Rozwój procesów i narzędzi wspierających sprzedaż produktów banku dedykowanych transformacji energetycznej;

  • 3 Analizę rynku pod kątem identyfikacji nowych możliwości zwiększania finansowania transformacji energetycznej;

  • 4 Wypracowywanie strategii sprzedażowej i jej realizacja we współpracy z obszarem sprzedaży i marketingu;

  • 5 Wsparcie procesu kształtowania strategii banku w zakresie rozwoju zrównoważonego finansowania;

  • 6 Wsparcie dla obszaru sprzedaży i innych jednostek banku w zakresie rozwoju kompetencji koniecznych do zwiększania poziomu sprzedaży produktów dedykowanych finansowaniu transformacji energetycznej, w tym organizacja szkoleń z zakresu produktów finansowania zrównoważonego rozwoju;

  • 7 Koordynacja współpracy banku z zewnętrznymi konsultantami ds. energii i instytucjami zewnętrznymi (np. BGK, EBI, inne).

Nasze wymagania

  • Wiedza z zakresu szeroko rozumianej transformacji energetycznej gospodarki i zachodzących współcześnie zmian rynkowych;

  • Umiejętność obserwowania zachodzących w gospodarce realnej oraz w sferze regulacyjnej zmian mających wpływ na przyszłe trendy związane z rozwojem obszaru transformacji energetycznej;

  • Podstawowa wiedza z zakresu dostępnych na rynku zielonych technologii oraz podmiotów i instytucji zaangażowanych w rozwój rynku zielonej energii;

  • Umiejętność wypracowywania nowych modeli sprzedaży angażujących strony trzecie tj. dostawców, firmy konsultingowe, platformy integrujące projekty;

  • Umiejętność nawiązywanie kontaktów handlowych z podmiotami z rynku (dostawcami, dystrybutorami zielonych technologii) i wypracowywanie efektywnych mechanizmów współpracy;

  • Znajomość procesów kredytowych i sprzedażowych w banku;

  • Doświadczenie w zakresie współpracy z zewnętrznymi instytucjami finansowymi (typu BGK, EBI) oraz w zakresie prowadzenia projektów dotyczących wdrażania instrumentów finansowych wspieranych przez środki publiczne (unijne lub krajowe).

To oferujemy

  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę;

  • Wsparcie, wiedzę i pomoc przełożonych;

  • Możliwość pracy zdalnej;

  • Możliwość rozwoju kariery na ścieżce eksperckiej lub menedżerskiej w różnych obszarach banku;

  • Realny wpływ na strategię i wyniki realizowanych projektów.

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • możliwość pracy zdalnej

  • elastyczny czas pracy

  • zniżki na firmowe produkty i usługi

  • program emerytalny

  • dodatkowy urlop

Jesteśmy Bankiem zmieniającego się świata, liderem zrównoważonego rozwoju.

Bankiem otwartym na każdego, wspierającym potrzeby różnych grup, w tym osób z niepełnosprawnościami.

Cenimy różnorodność, bo wierzymy, że w niej jest siła.

Stawiamy na wzajemny szacunek i zrozumienie.

Jeśli myślisz o pracy w stabilnej organizacji, oferującej innowacyjne produkty finansowe i chcesz rozwijać swoje kompetencje w przyjaznym środowisku, aplikuj do nas!

Oprócz wyzwań zawodowych, możesz liczyć na pakiet benefitów i wsparcie w bieżącej pracy. Jeśli posiadasz orzeczenie o niepełnosprawności, to postaramy się dla Ciebie o dodatkowe udogodnienia.

Dołącz do pracodawcy, któremu zależy.

Przewiń do profilu firmy