Logo Pracuj.pl

Ekspert ds. walidacji modeli

ING Bank Śląski S.A.O firmie

  • Katowice
    Katowice, śląskie
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • ekspert
  • rekrutacja zdalna

Technologie, których używamy

Wymagane

  • SAS

Mile widziane

  • Python

O projekcie

W Departamencie Walidacji Modelami dbamy by wykorzystywane w Banku modele spełniały najwyższe standardy. Swoim zakresem obejmujemy wszystkie modele wykorzystywane w Banku. Zbieramy dane, analizujemy ich jakość, badamy zasadność koncepcyjną modelu i założenia podjęte na etapie budowy. Następnie testujemy działanie modelu i rekomendujemy działania zaradcze poprawiajace jego jakość.

Twój zakres obowiązków

  • Walidacja modeli
  • Analiza zasadności koncepcyjnej modeli, jakości danych i przeprowadzanie wnioskowania statystycznego
  • Formułowanie zaleceń mających na celu podnoszenie jakości modeli oraz weryfikacja ich realizacji
  • Praca z danymi m.in. w systemie SAS lub Python

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe, preferowane kierunki: matematyka, statystyka, ekonometria, metody ilościowe
  • Umiejętność szybkiego uczenia się i otwartość na poszerzanie wiedzy
  • Doświadczanie w pracy z modelami
  • Znajomość narzędzi statystycznych, ekonometrii i zasad budowy modeli
  • Znajomość programowania w SAS, SQL, Python
  • Znajomość języka angielskiego - poziom B2

Podział czasu pracy

30%

Zbieranie i analiza danych

30%

Testowanie modelu, analiza jego założeń

20%

Spotkanie omawiające model i pisanie raportu

20%

Rozwijanie metod i standardów walidacji

Tak organizujemy naszą pracę

Liczba osób w zespole

14

Benefity

  • program emerytalny
  • wyprawka szkolna
  • paczki świąteczne
  • program rekomendacji pracowników
  • dodatkowy urlop

ING Bank Śląski S.A.

W ING Banku Śląskim liczą się ludzie. Naszym klientom doradzamy uczciwie, mówiąc wprost, a pracowników traktujemy z uznaniem, dając możliwość rozwoju i przestrzeń do realizacji różnorodnych pasji. Dołącz do nas!

Masz pytania? Napisz do nas!

Kandydaci często kontaktują się z nami bezpośrednio. Jeśli chcesz o coś zapytać w związku z tą lub inną rekrutacją, napisz do nas na: [email protected].

Aktualne oferty pracodawcy
AŚ_0051850

Ekspert ds. walidacji modeli, Katowice