Logo Pracuj.pl

Ekspert ds. Walidacji Ryzyka Kredytowego

BNP Paribas Group Service CenterO firmie

  • Warszawa, mazowieckie
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)

BNP Paribas Group Service Center

Grzybowska 78

Warszawa

Sprawdź jak dojechać

Technologie, których używamy

Wymagane

  • SAS

  • SQL

  • R

  • Python

Twój zakres obowiązków

  • Przygotowanie analiz oraz weryfikację założeń metodologicznych oraz jakości danych modeli.
  • Budowę i rozwój narzędzi pomiaru ryzyka modeli.
  • Monitoring zmian w regulacjach w obszarze odpowiedzialności.
  • Formułowanie zaleceń mających na celu podnoszenie jakości modeli oraz weryfikację ich realizacji.
  • Przygotowywanie raportów walidacji wstępnej oraz okresowej dla obowiązujących modeli.
  • Przygotowywanie raportów na temat portfelowego poziomu ryzyka.
  • Rozwój metodologii oceny jakości modeli oraz pomiaru ryzyka.
  • Samodzielne przygotowywanie raportowania na Komitet Zarządzania Ryzykiem.
  • Reprezentowanie zespołu na Komitetach Zarządzania Ryzykiem oraz na spotkaniach z audytorem (wewnętrznym i zewnętrznym).

Nasze wymagania

  • 6 letnie doświadczenie w obszarze modelowania lub walidacji modeli;
  • wiedza z zakresu statystyki i ekonometrii;
  • bardzo dobra umiejętność programowania (np. w językach programowania takich jak SAS, SQL, R, Python, itp);
  • znajomość regulacji i wytycznych związanych z ryzykiem modeli:
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego.

To oferujemy

  • Możliwość pracy z nowoczesnymi technologiami, w międzynarodowym środowisku.
  • Wewnętrzne szkolenia i mentoring ekspertów.
  • Pracę w doświadczonym zespole.
  • Elastyczny czas rozpoczęcia pracy (między 7 a 11), pracę zdalną na czas pandemii.
  • Atrakcyjny pakiet świadczeń socjalnych (opieka medyczna Luxmed, karta Multisport, ubezpieczenie grupowe, dodatkowe dni wolne dofinansowanie wypoczynku dla Ciebie i Twoich dzieci i inne).

Ekspert ds. Walidacji Ryzyka Kredytowego, Grzybowska 78, Warszawa