Oferta pracy

Ekspert ds. Własnej Oceny Ryzyka

GRUPA PZU

  • Warszawa

    Warszawa, mazowieckie
  • ogłoszenie wygasło 24 dni temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • rekrutacja zdalna

Twój zakres obowiązków

  • Współtworzenie systemu zarządzania ryzykiem w Grupie PZU i udział w projektach z tego zakresu

  • Przygotowywanie formularzy sprawozdawczych z koncentracji ryzyka w konglomeracie finansowym

  • Koordynacja tworzenia opisów do sprawozdań w obszarze systemu zarządzania ryzykiem Grupy PZU

  • Przeprowadzanie testów stresu w obszarze zarządzania ryzykiem

  • Udział w procesie własnej oceny ryzyka i wypłacalności (ORSA) dla Grupy PZU

  • Współpraca z różnymi obszarami biznesowymi w celu identyfikacji kluczowych ryzyk

  • Przygotowywanie materiałów na potrzeby agencji ratingowej oraz Kolegium Organów Nadzoru Grupy PZU

  • Monitorowanie zmian prawnych w dokumentach dot. systemu Solvency II oraz przepisach prawa krajowego wprowadzających ten system

Nasze wymagania

  • Około 4 letnie doświadczenie w obszarze aktuarialnym, ryzyku lub finansach

  • Biegła znajomość Ms Excel (umiejętność programowania w VB, SAS, SAS Guide, SQL będzie dodatkowym atutem)

  • Doświadczenie w raportowaniu wewnętrznym, tworzeniu sprawozdań do organu nadzoru oraz przeprowadzaniu testów stresu

  • Znajomość modeli adekwatności kapitałowej, sposoby wyznaczania wymogu kapitałowego oraz rachunkowość ubezpieczycieli

  • Znajomość narzędzi do identyfikacji, pomiaru i monitorowania ryzyka w zakładach ubezpieczeń

  • Wiedza z zakresu matematyki finansowej i teorii ryzyka

  • Łatwość w nawiązywaniu kontaktów z osobami na różnych szczeblach w organizacji

  • Znajomość regulacji dotyczących dyrektywy Solvency II i dokumentów implementujących

  • Wykształcenie wyższe i znajomość języka angielskiego umożliwiająca komunikację biznesową

To oferujemy

  • Praca w modelu hybrydowym

  • Umowa o pracę

  • Atrakcyjny system wynagradzania

  • Profesjonalne szkolenia zewnętrzne oraz udział w wewnętrznych programach szkoleniowych

  • Opieka medyczna w PZU Zdrowie

  • Program emerytalny i zniżki na wybrane produkty ubezpieczeniowe PZU

  • Benefity pozapłacowe m.in. karta sportowa, bilety do kin i teatrów, vouchery zakupowe

  • Możliwość rozwoju pasji sportowych w ramach licznych sekcji PZU Sport Team (od badmintona - po żeglarstwo)