Oferta pracy

Ekspert ds. Zarządzania Ryzykiem Banku

Bank BPH Spółka Akcyjna

  • Gdańsk

    Gdańsk, pomorskie
  • ogłoszenie wygasło 4 miesiące temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • ekspert
  • praca hybrydowa
  • rekrutacja zdalna

Twój zakres obowiązków

  • Praca w zespole odpowiedzialnym za zarządzenie ryzykiem w obszarze adekwatności kapitałowej w banku stosującym metodę IRB, w szczególności:

  • nadzór nad procesem zarządzania zmianami w systemie IRB,

  • komunikacja z UKNF w zakresie IRB w tym zamian IRB,

  • koordynacja procesu samooceny IRB,

  • monitoring regulacji zewnętrznych z obszaru IRB,

  • okresowe przeglądy wykorzystania systemu ratingowego w procesach Banku (use-test),

  • przygotowywanie odpowiedzi Banku na ankiety nadzorcze m.in. BION, domiar, samoocena IRB

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe o profilu ekonomicznym, statystycznym, ekonometrycznym lub matematycznym

  • Znajomość zagadnień z zakresu ryzyka kredytowego i ryzyka kapitałowego w działalności bankowej, w tym regulacji nadzorczych (rekomendacje KNF, IFRS9, CRR, wytyczne EBA)

  • Umiejętności pracy z bazami danych (w tym znajomość języka zapytań SQL)

  • Umiejętność pracy z pakietami statystycznymi

To oferujemy

  • zatrudnienie w ramach umowy o pracę w firmie wielokrotnie wyróżnianej znakiem HR Najwyższej Jakości

  • pracę w modelu hybrydowym

  • pracę w otwartej kulturze, opartej na współpracy, wzajemnym szacunku oraz zaufaniu,

  • możliwość udziału w licznych szkoleniach i działaniach rozwojowych, inicjatywach promujących zdrowy tryb życia oraz wolontariacie

  • owocowe wtorki, kącik z herbatami sezonowymi, biblioteczka z literaturą branżową i nie tylko 

  • atrakcyjny pakiet benefitów, obejmujący ubezpieczenie na życie Generali, prywatną opiekę medyczną Medicover dla pracownika, świadczenia świąteczne, system kafeteryjny MyBenefit

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • ubezpieczenie na życie

  • możliwość pracy zdalnej

  • owoce

  • program emerytalny

Bank BPH to wyjątkowe miejsce. Wierzymy, że ludzie są najważniejsi w organizacji. Dzięki nim rozwijamy się i realizujemy cele. Szczególnie staramy się zapewnić pracownikom nieustanny rozwój ich kompetencji. Dbamy o przyjazne i partnerskie relacje w pracy, pozytywną atmosferę i otwartą komunikację.

Bank BPH jest obecny na polskim rynku od ponad 20 lat, stanowi część grupy kapitałowej GE, jednej z największych i uznanych korporacji na świecie.

Aktualnie strategia i model działania Banku BPH skoncentrowane są na obsłudze portfela kredytów hipotecznych i zapewnienie odpowiedniej obsługi klienta, realizowane dzięki zaangażowanym pracownikom.

Przewiń do profilu firmy