Ta oferta pracy jest nieaktualna od 6 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Ekspert ds. Zarządzania Ryzykiem Kredytowym i Portfelem

  • Warszawa, mazowieckie
  • Specjalista
  • 2019-01-10

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Jesteśmy bankiem, który łączy doświadczenie i najlepsze tradycje polskiej bankowości z nowoczesnym modelem prowadzenia finansów.

    Wyznaczamy standardy światowej bankowości dzięki długofalowej strategii wzmacniając naszą obecność na świecie i nieustannie ulepszając relacje z Klientami. Kładziemy nacisk nie tylko na bankowość, ale też na technologie i analitykę.

    Nasze podejście do rozwoju jest proste – stwarzamy możliwości i udostępniamy narzędzia rozwojowe, z których pracownicy mogą korzystać w odpowiednim dla siebie czasie, popierając jednocześnie postawę odpowiedzialności za kształtowanie własnej drogi zawodowej.

    W Citi Handlowy nie ma sztywno wyznaczonych ścieżek kariery, którymi trzeba podążać – dzięki mobilności zawodowej można startować w procesach rekrutacyjnych w Citi na całym świecie.
    Ekspert ds. Zarządzania Ryzykiem Kredytowym i Portfelem
    Miejsce pracy: Warszawa
    18073986

    Departament Strategii Ryzyka i Kapitału wchodzi w skład struktury Sektora Zarządzania Ryzykiem. Jego kluczowe funkcje to określanie strategii ryzyka dla Banku, w tym apetytu na ryzyko, definiowanie strategii ryzyka kapitałowego, nadzór nad metodyką zawiązywania rezerw w Banku, zarządzanie ryzykiem modeli oraz sprawozdawczość zarządcza ryzyka, w tym zapewnienie zgodności powyższych procesów z przepisami prawa i regulacjami instytucji nadzorczych.

    Kluczowe zadania:

    • Przygotowywanie i zapewnienie wysokiej jakości danych raportów portfelowych
    • Przygotowywanie i opracowywanie testów warunków skrajnych
    • Przygotowywanie raportów niestandardowych
    • Rozwój, aktualizacja oraz zapewnienie prawidłowego funkcjonowania systemu informacji zarządczej w Sektorze Zarządzania Ryzykiem
    • Współpraca z KNF podczas Inspekcji
    • Opracowanie, we współpracy z innymi jednostkami Banku, procedur i rozwiązań systemowych, które pozwolą na poprawne raportowanie do KNF
    • Kontrola i optymalizacja procesu wyliczania rezerw zgodnie z MSSF9,
    • Udział w procesie szacowania i alokacji kapitału wewnętrznego (ICAAP)
    • Opracowywanie instrukcji, wykazów i czynności kontrolnych w zakresie raportowania do KNF
    • Usprawnianie procesów i procedur oraz udział w przygotowaniach do audytów i kontroli
    • Koordynowanie / udział w projektach związanych z zadaniami Departamentu i dotyczących zarządzania ryzykiem, w tym z obszaru implementacji nowych regulacji nadzorczych      (CRR/CRD, Bazylea III, Rekomendacje i Uchwały KNF)
    • Wsparcie innych Zespołów oraz Biur w zakresie budowy narzędzi o charakterze biznesowo –      analitycznym, wspierających kluczowe procesy Departamentu

    Oczekiwania:

    • Wykształcenie informatyczne / statystyczne / matematyczne / ekonomiczne
    • Minimum 5 lat doświadczenie zawodowe w instytucji finansowej – preferowany obszar zarządzania ryzykiem, w szczególności kredytowym
    • Doświadczenie w zakresie przetwarzania danych, analiz oraz raportowania, przy wykorzystaniu metod ilościowych
    • Znajomość środowiska regulacyjnego obejmującego obszar zarządzania ryzykiem w Banku (Basel, CRR/CRD, rekomendacje KNF
    • Podstawowa znajomość metod ilościowych
    • Podstawowe umiejętności programistyczne (SAS / R / VB)
    • Doświadczenie w zarządzaniu bazami danych
    • Umiejętność analitycznego myślenia oraz łączenia wiedzy biznesowej i technicznej
    • Biegła znajomość MS Office – Word, Excel, Access, Power Point
    • Biegła znajomość języka angielskiego
    • Bardzo dobre umiejętności komunikacyjne, w tym doświadczenie we współpracy z wyższą kadrą menedżerską

    Jako pracodawca oferujemy:

    • Odpowiedzialność i uczestnictwo w ciekawych i kluczowych z perspektywy organizacji projektach z obszaru ryzyka,
    • Partnerską atmosferę współpracy oraz otwartą komunikację,
    • Atrakcyjne oraz stabilne warunki zatrudnienia,
    • Możliwość dalszego rozwoju w ramach organizacji,
    • Bogaty pakiet socjalny (pakiet medyczny, karta sportowa, Pracowniczy Program Emerytalny, Dofinansowanie wakacji oraz wydarzeń kulturalnych i wiele innych).
    Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji klikając w przycisk aplikowania.
    Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi osobami.

    Znaki Citi oraz Citi Handlowy stanowią zarejestrowane znaki towarowe Citigroup Inc., używane na podstawie licencji.
    Spółce Citigroup Inc. oraz jej spółkom zależnym przysługują również prawa do niektórych innych znaków towarowych tu użytych.

    www.citihandlowy.pl
    Bank Handlowy w Warszawie S.A.