Oferta pracy

Ekspert ds. Zarządzania Ryzykiem Modeli

ALIOR BANKO firmie

ALIOR BANK

Łopuszańska 38c

Warszawa

Twój zakres obowiązków

  • walidacja modeli – weryfikacja ich statystycznej jakości oraz ocenie, czy umożliwiają spełnienie wymagań nadzorczych oraz biznesowych,

  • współtworzenie standardów oceny modeli, ich architektury oraz sposobu zarządzania ich ryzykiem,

  • analiza jakości danych wykorzystywanych w procesach budowy modeli pod względem technicznej poprawności i biznesowej użyteczności,

  • weryfikacja technicznej poprawności zaimplementowania modeli w systemach Banku oraz testowanie narzędzi zawierających zaimplementowane modele.

Nasze wymagania

  • ukończyłaś/eś studia wyższe (preferowane kierunki: matematyka, metody ilościowe, informatyka, ekonomia);

  • posiadasz doświadczenie w zakresie budowy i testowania bądź walidacji modeli (modele pomiaru poszczególnych rodzajów ryzyka w bankowości, inne modele stanowiące podstawę podejmowanych decyzji operacyjnych i zarządczych),

  • masz praktyczną wiedzę dotyczącą nauki maszynowej i jej zastosowań w bankowości,

  • posługujesz się sprawnie językami programowania (środowisko SQL, pakiety statystyczne R/SAS, Python),

  • masz dodatkowy atut, jakim jest wiedza o modelach parametrów ryzyka kredytowego (modele PD/LGD/CCF zgodne z wymogami MSSF9), ryzyka rynkowego lub prognostycznych modelach makroekonomicznych,

  • jesteś kreatywna/ny, lubisz wyzwania i nowe zadania,

  • jesteś samodzielna/ny i odpowiedzialna/ny, potrafisz wziąć odpowiedzialność za swoją pracę.

To oferujemy

  • poznanie jednej z najbardziej dynamicznych organizacji finansowych w Europie Środkowo-Wschodniej przez pryzmat wykorzystywanych modeli,

  • wynagrodzenie dostosowane do wiedzy i doświadczenia,

  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,

  • pracę w fantastycznym zespole profesjonalistów, w którym rozwiniesz skrzydła zarówno w wymiarze wiedzy fachowej jak i biznesowej oraz umiejętności miękkich,

  • współpracę w formule projektowej umożliwiającej efektywny transfer wiedzy,

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • ubezpieczenie na życie

  • możliwość pracy zdalnej

  • opieka stomatologiczna

  • dofinansowanie wypoczynku

  • wyprawka dla dziecka

  • program rekomendacji pracowników

  • inicjatywy dobroczynne

  • dodatkowy urlop