Logo Pracuj.pl

Ekspert / Ekspertka w Wydziale Sprawozdawczości

PSE S.A.O firmie

  • Warszawa
    Warszawa, mazowieckie
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • ekspert
  • rekrutacja zdalna

Twój zakres obowiązków

  • podejmowanie działań weryfikacyjnych kontrahenta w ramach dochowania należytej staranności (przy współpracy z jednostką merytoryczną: uzyskanie certyfikatu rezydencji i oświadczenia rzeczywistego właściciela oraz prowadzenie rejestrów posiadanych dokumentów, weryfikacja miejsca prowadzenia działalności przez kontrahenta i jego siedziby,
  • organizowanie spotkań z kontrahentami, wyjaśnianie przy współpracy z doradcami podatkowymi oraz doradcami podatkowymi kontrahenta zasad i sposobu poboru podatku u źródła,
  • analiza zapisów w wewnętrznie opracowanych kartach WHT otrzymanych od jednostek merytorycznych i ich procesowanie w DigiFa (elektronicznym systemie obiegu dokumentów),
  • weryfikacja rodzaju świadczonych usług na podstawie umowy zawartej w kontrahentem zagranicznym pod kątem podatku WHT na podstawie uzyskanej opinii od doradców podatkowych oraz na podstawie obowiązujących przepisów m.in. Konwencji i Umów w sprawie unikania podwójnego opodatkowania,
  • ustalanie rzeczywistych odbiorców należności,
  • przekazania do rachunkowości informacji o obowiązku naliczenia/ zwolnienia transakcji pod kątem podatku WHT,
  • udział w kalkulacji podatku i odsetek podatkowych od zaległości,
  • weryfikacja poprawności zaewidencjowanego w księgach podatku CIT, WHT i VAT,
  • przygotowywanie płatności podatku,
  • prowadzenie miesięcznych zestawień nabytych usług pod kątem realizacji obowiązków sprawozdawczych,
  • sporządzenie deklaracji podatkowej CIT-10Z oraz informacji IFT do kontrahentów,
  • współudział w kalkulacji podatku dochodowego w części bieżącej i odroczonej,
  • opiniowanie umów/ aneksów/ wniosków na Zarząd pod kątem zgodności z przepisami podatku CIT, WHT i VAT, w tym dokumentów w angielskiej wersji językowej.

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe,
  • min. 5 lat pracy w obszarze rachunkowości i podatków,
  • znajomość przepisów podatkowych: CIT, WHT, ordynacja podatkowa,
  • umiejętność naliczania, księgowania podatków oraz sporządzania deklaracji podatkowych,
  • znajomość języka angielskiego na poziomie C1,
  • umiejętność organizowania pracy własnej w sytuacji presji czasu,
  • skrupulatność i wysokie poczucie odpowiedzialności.

Aktualne oferty pracodawcy
DR/WR/E/08/21

Ekspert / Ekspertka w Wydziale Sprawozdawczości, Warszawa