Logo Pracuj.pl

Ekspert Modelowania Parametrów Ryzyka

Bank Millennium S.A.O firmie

  • Wrocław
    Wrocław, dolnośląskie
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • starszy specjalista (Senior), ekspert
  • rekrutacja zdalna

Twój zakres obowiązków

  • Budowa, aktualizacja, kalibracja i parametryzacja modeli statystycznych służących do kalkulacji oczekiwanych strat kredytowych (zgodnie z IFRS 9)
  • Sporządzanie analiz i raportów, mających na celu wyjaśnienie przyczyn zmian poszczególnych parametrów
  • Przeprowadzanie analiz przekrojowych i raportów dotyczących jakości portfela kredytowego Banku
  • Rekomendowanie zmian wpływających na poprawę działania modeli
  • Ocena działania modeli
  • Tworzenie dokumentacji modeli
  • Przygotowywanie prezentacji na potrzeby zarządcze

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe, preferowane kierunki: matematyka, statystyka, metody ilościowe w ekonomii
  • Minimum 5-letnie doświadczenie w budowaniu modeli statystycznych ryzyka kredytowego lub walidacji modeli (preferowane modele IFRS 9)
  • Znajomość metodologii tworzenia rezerw wg IFRS 9 oraz Rekomendacji R
  • Dobra znajomość statystyki
  • Bardzo dobra znajomość Excel, SQL oraz Pakietu R
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego
  • Wysokie zdolności analityczne i umiejętność wyciągania wniosków z przeprowadzonych analiz
  • Kreatywne i aktywne poszukiwanie rozwiązań
  • Umiejętność pracy indywidualnej i współpracy w zespole

To oferujemy

  • Kreatywną pracę i możliwość wykazania się inicjatywą w realizacji zadań
  • Zawodową stabilizację i bardzo dobrą atmosferę pracy
  • Bezpieczne i elastyczne warunki pracy - praca w systemie hybrydowym (home office oraz praca w biurze przy zachowaniu środków ostrożności i uwzględnieniu aktualnej sytuacji epidemicznej)
  • Możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji w ramach struktur Grupy Finansowej Banku Millennium

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • prywatna opieka medyczna
  • ubezpieczenie na życie
  • zniżki na firmowe produkty i usługi
  • kawa / herbata
  • dodatkowe świadczenia socjalne
  • inicjatywy dobroczynne

Bank Millennium S.A.

W Banku Millennium patrzyMy w przyszłość, nieustannie poszukując nowych rozwiązań. Jakość jest obok innowacyjności podstawową wartością naszej kultury organizacyjnej i przejawia się w działaniach każdego pracownika. Zapewniamy Klientom dostęp do produktów i usług na wysokim poziomie, jednocześnie wychodząc naprzeciw ich zmieniającym się potrzebom.

Stale doskonalimy swoje kompetencje i stawiamy na współpracę. Tworzymy idealne warunki dla profesjonalnego rozwoju. Sprawdź nasze aktualne oferty pracy i wybierz najlepszą dla siebie. Z nami kariera zawodowa w bankowości jest na wyciągnięcie ręki!

W centralach Banku Millennium tworzymy i rozwijamy każdy z obszarów naszej działalności – od marketingu, przez ocenę ryzyka i decyzje kredytowe, zarządzanie procesami i projektami, po administrację i HR. To tu opracowujemy i doskonalimy innowacyjne, zdigitalizowane rozwiązania dla wszystkich linii biznesowych i produktowych. Zostań naszym pracownikiem i zacznij razem z nami kreować nowoczesną przyszłość!

Aktualne oferty pracodawcy
pracuj/DMR/SS/MPR

Ekspert Modelowania Parametrów Ryzyka, Wrocław