Ekspert w Departamencie Monitorowania Wsparcia i Dochodzenia Roszczeń

Bankowy Fundusz GwarancyjnyO firmie

Bankowy Fundusz Gwarancyjny

Księdza Ignacego Jana Skorupki 4

Warszawa

Bankowy Fundusz Gwarancyjny gwarantuje depozyty zgromadzone w bankach i SKOK-ach oraz odpowiada za przeprowadzanie przymusowej restrukturyzacji instytucji finansowych. Fundusz należy do sieci bezpieczeństwa finansowego i współodpowiada za stabilność finansową Polski.

Poszukujemy:
eksperta
w Departamencie Monitorowania Wsparcia
i Dochodzenia Roszczeń

Główne zadania:

  • monitorowanie oraz egzekwowanie realizacji zobowiązań wynikających z zawartych z Funduszem umów o udzielenie pomocy finansowej lub wsparcia;
  • analiza i weryfikacja sprawozdań składanych w związku z udzieloną przez Fundusz pomocą lub wsparciem oraz przygotowywanie wniosków w sprawie rozliczania przyznanej pomocy finansowej lub wsparcia;
  • dokonywanie oceny sytuacji ekonomiczno-finansowej banków i skok-ów korzystających z pomocy lub wsparcia i klasyfikacji należności Funduszu;
  • analiza wniosków i przygotowywanie rekomendacji w sprawie zmian warunków przyznanej pomocy finansowej lub wsparcia;
  • analiza wniosków beneficjentów i przygotowywanie rekomendacji w sprawie zarządzania prawami majątkowymi objętymi gwarancjami pokrycia strat.;
  • monitorowanie stanu i wartości zabezpieczeń wierzytelności Funduszu.;
  • przeprowadzanie kontroli w podmiotach, którym została udzielona pomoc finansowa lub wsparcie.

Oczekiwania:

  • wykształcenie wyższe z zakresu finansów, bankowości, ekonomii lub rachunkowości;
  • doświadczenie w instytucjach finansowych w obszarze ryzyka lub windykacji;
  • doświadczenie w zakresie zarządzania portfelami kredytowymi instytucji finansowych, w tym windykacji;
  • bardzo dobra znajomość rachunkowości instytucji finansowych MSR l MSSF 9 oraz PSR;
  • bardzo dobra obsługa komputera (MS Office – Excel);
  • bardzo dobra organizacja pracy, duża samodzielność w działaniu;
  • sumienność, dokładność oraz umiejętność współpracy w zespole.

Oferujemy:

  • unikalną szansę nabycia cennych umiejętności i wiedzy praktycznej;
  • możliwość kształtowania nowych standardów i praktyk na rynku finansowym
  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę w stabilnej organizacji;
  • bardzo dobrze skomunikowane biuro w centrum Warszawy;
  • bogaty pakiet benefitów: opiekę medyczną, pracowniczy program emerytalny, karnety sportowe.

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie CV
za pośrednictwem przycisku "Aplikuj" do 10 lutego 2021 r.

 Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi osobami.
Prowadzący proces rekrutacji zapewniają poufność.

Ogłoszenie archiwalne

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy