Logo Pracuj.pl

Ekspert w zakresie księgowości i finansów

ZAMEK KRÓLEWSKI NA WAWELU - PAŃSTWOWE ZBIORY SZTUKIO firmie

  • Kraków, małopolskie
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • ekspert

ZAMEK KRÓLEWSKI NA WAWELU - PAŃSTWOWE ZBIORY SZTUKI

Wawel 5

Kraków

Sprawdź jak dojechać

Twój zakres obowiązków

  • Współtworzenie polityki działu
  • Wdrażanie nowego systemu ERP oraz innych rozwiązań finansowo-księgowych mających na celu automatyzację i usprawnienie procesów w dziale
  • Aktywny udział w realizacji projektów finansowo – księgowych
  • Weryfikacja dokumentów księgowych pod kątem merytorycznym i rachunkowym
  • Dokonywanie wstępnej kontroli zgodności operacji gospodarczych i finansowych z planem finansowym
  • Ewidencja dokumentów księgowych i nadzór nad ich poprawnością oraz prawidłowym obiegiem
  • Nadzór nad prawidłowością rozliczeń otrzymanych dotacji, rozliczeń podatkowych, udział w przygotowaniu raportów statystycznych i dostarczanie danych do deklaracji podatkowych
  • Sporządzanie miesięcznych, kwartalnych i rocznych sprawozdań oraz raportów finansowych według określonych standardów
  • Opracowywanie planu kont zgodnie z określonymi standardami sprawozdawczymi, wymogami kontrolingu oraz prawem podatkowym,
  • Procedowanie potwierdzania sald z kontrahentami, rozliczanie inwentaryzacji aktywów firmy, prowadzenie wszystkich ewidencji księgowych
  • Przygotowanie transakcji płatniczych oraz wykonywanie dyspozycji środkami pieniężnymi
  • Współpraca z kontrahentami wewnętrznymi i zewnętrznymi, m.in. takimi instytucjami jak MKiDN, US, ZUS, GUS, bankami
  • Realizacja wybranych prac, związanych z audytami wewnętrznymi i zewnętrznymi

Nasze wymagania

  • Masz wykształcenie wyższe kierunkowe – ekonomiczne (preferowane finanse i rachunkowość)
  • Przepisy prawa podatkowego, ustawy o rachunkowości, ustawy o finansach publicznych oraz polskie standardy w tym obszarze nie są Ci obce
  • Dobrze znasz specjalistyczne narzędzia finansowo-księgowe, masz doświadczenie we wdrażaniu systemu ERP
  • Posiadasz minimum 5-letnie doświadczenie w obszarze finansowo/księgowym na stanowisku kierowniczym
  • Jesteś osobą otwartą, komunikatywną i empatyczną - budujesz dobre relacje ze współpracownikami
  • Potrafisz spojrzeć na sprawę z różnych perspektyw, indywidualnie, masz zdolność kompleksowej oceny sytuacji
  • Nie sprawia Ci problemu logiczne uzasadnianie swoich koncepcji w oparciu o twarde dane oraz prognozy – informacje potrafisz przekazać w jasny i zrozumiały sposób (również osobom pracującym w innych obszarach)
  • Cechuje Cię pozytywne nastawienie, odpowiedzialność i zaangażowanie w pracę
  • Dobrze radzisz sobie z rozwiązywaniem problemów
  • Płynnie poruszasz się w środowisku MS Office

To oferujemy

  • ciekawą pracę w niesamowitym miejscu
  • możliwość rozwoju, kreowania i wdrażania własnych rozwiązań i pomysłów
  • stabilne zatrudnienie w ramach umowy o pracę
  • atrakcyjny pakiet socjalny (prywatna opieka medyczna, karta Multisport, kasa zapomogowo-pożyczkowa, dofinansowanie wypoczynku, karta ICOM)
  • możliwość udziału w ciekawych wydarzeniach kulturalnych

Benefity

  • prywatna opieka medyczna
  • dofinansowanie szkoleń i kursów
  • możliwość pracy zdalnej
  • elastyczny czas pracy
  • zniżki na firmowe produkty i usługi
  • preferencyjne pożyczki
  • dofinansowanie biletów do kina, teatru
  • dofinansowanie wypoczynku
  • dodatkowy urlop
  • karta Multisport
  • karta ICOM

Ekspert w zakresie księgowości i finansów, Wawel 5, Kraków