Ekspert - Walidacja Modeli

ING Bank Śląski S.A.

  • zachodniopomorskie

    zachodniopomorskie
  • ogłoszenie wygasło ponad miesiąc temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • ekspert
  • praca zdalna, praca hybrydowa

Twój zakres obowiązków

  • przeprowadzanie niezależnych walidacji modeli

  • przeprowadzanie analiz ilościowych i jakościowych z naciskiem na jakość danych, projekt modelu, jakość działania i implementacji

  • ocenianie modeli ilościowych, modeli eksperckich i algorytmicznych, aby zidentyfikować ich założenia i ograniczenia

  • formułowanie wnoszące wartość dodaną opinii na temat koncepcyjnej poprawności konstrukcji modeli i ich adekwatności do zamierzonego zastosowania (obejmuje to kwantyfikację czynników ryzyka modeli i ocenę ich wpływu na wiarygodność modelu)

  • wspieranie ciągłego rozwoju merytorycznego i technicznego metod i procesów walidacji

Nasze wymagania

  • wykształcenie kierunkowe (mgr, dr): matematyka, statystyka i ekonometria, fizyka, finanse ilościowe lub pokrewne

  • umiejętność programowania / analizy danych w przynajmniej jednym z następujących: Python, SAS, SQL

  • płynna komunikacja w mowie i piśmie w języku angielskim (C1)

  • doświadczenie w jednym z wymienionych obszarów: w niezależnej walidacji modeli, modelowaniu ryzyka, zarządzaniu ryzykiem (rynkowym, płynności, IRRBB/ALM), badań ilościowych w dziedzinie ryzyka finansowego

  • komunikatywność, otwartość

Mile widziane

  • certyfikaty zawodowe typu PRM, FRM, CFA

  • znajomość technik uczenia maszynowego

To oferujemy

  • stabilne warunki zatrudnienia

  • szkolenia i programy rozwojowe

  • dostęp do nowych technologii

  • premię uzależnioną od wyników

  • pakiet sportowy

  • kafeteryjny system benefitów

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • ubezpieczenie na życie

  • elastyczny czas pracy

  • program emerytalny

  • dodatkowe świadczenia socjalne

  • paczki świąteczne

  • program rekomendacji pracowników

  • inicjatywy dobroczynne

  • dodatkowy urlop

O zespole:

  • Naszym głównym celem jest zapewnienie, aby modele stosowane w Banku były prawidłowo skonstruowane, spójne koncepcyjnie, cechujące się wysoką jakością działania. Zakres działalności zespołu obejmuje modele z różnych dziedzin, w tym modele ryzyka rynkowego, IRRBB, ALM, płynność, wyceny, modele KYC, wspierające procesy AML i TM, modele finansowe oraz modele ryzyka operacyjnego.

Masz pytania? Napisz do nas

Kandydaci często kontaktują się z nami bezpośrednio. Jeśli chcesz o coś zapytać w związku z tą lub inną rekrutacją, napisz do nas na: [email protected]

W ING Banku Śląskim łatwiej robić swoje. Z myślą o naszych klientach sprawiamy, że bankowość staje się bezpieczna, przyjazna i bliska. Na wiele sposobów dbamy o well-being i komfort naszych pracowników. Tworzymy otwarte miejsce pracy, w którym każdy jest mile widziany – bez względu na wiek, płeć, pochodzenie, stopień sprawności czy inne przesłanki. Dołącz do nas. Mamy tytuł najlepszego pracodawcy, a w naszych procesach rekrutacji wszyscy kandydaci są traktowani z szacunkiem i mają równe szanse.

Przewiń do profilu firmy