Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Ekspert Zarządzania Ryzykiem Rynkowym

ING Bank Śląski S.A.O firmie

  • Katowice

    Katowice, śląskie
  • Ogłoszenie wygasło 14 dni temu
  • Rekrutacja zdalna
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • ekspert

Technologie, których używamy

Wymagane

  • VBA

  • SQL

Mile widziane

  • SAS 4GL

  • SQLt

  • Python

  • Power BI

O projekcie

Dołączając do zespołu będziesz pracować nad zagadnieniami związanymi z procesem zarządzania ryzykiem stopy procentowej w księdze bankowej. Tematycznie obszar ten obejmuje modelowanie i transfer ryzyka stopy procentowej, jego pomiar i raportowanie oraz program testów warunków skrajnych. Częścią twoich zadań może być również uczestnictwo w pracach nad budową i rozwojem narzędzi, udział w projektach grupowych.

Twój zakres obowiązków

  • koordynacja procesów zarządzania ryzykiem stopy procentowej w Banku,

  • realizacja procesów budowy, wdrażania, monitorowania oraz rozwoju modeli ryzyka rynkowego,

  • budowa i przygotowanie regularnych raportów dotyczących ryzyka stopy procentowej Banku na potrzeby regulatora oraz innych jednostek Banku oraz analizę wyników tych raportów i konsultacje wyników analiz ze stosownymi liniami biznesowymi

  • rekomendowanie działań mające na celu usprawnienie procesu zarządzania ryzykiem stopy procentowej w Banku, współpracując w ramach departamentu, z innymi departamentami Banku oraz ze stosownymi jednostkami w ING Bank N.V.

  • projektowanie i wykonywanie testów warunków skrajnych w zakresie ryzyka stopy procentowej,

  • przygotowywanie niestandardowych analiz ryzyka stopy procentowej na potrzeby wsparcia rozwoju sprzedaży produktów bankowych,

  • określanie wymagań do modyfikacji systemów informatycznych Banku oraz nadzór i koordynacja wdrażania zaproponowanych zmian.

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe na kierunku ekonomia, matematyka/statystyka lub informatyka

  • minimum 3 lata doświadczenia w pracy w banku, innej instytucji finansowej, doradczej lub firmie IT z branży zarządzania big data albo data science

  • znajomość wymagań regulacyjnych mających zastosowanie do zarządzania i pomiaru ryzyka rynkowego

  • znajomość produktów i procesów w zakresie ryzyka rynkowego

  • umiejętność współpracy w różnorodnym i dynamicznym zespole; łatwość komunikacji

  • język angielski na poziomie zaawansowanym - poziom C1

Podział czasu pracy
40%

prace analityczne

40%

obsługa operacyjna procesów

10%

dokumentacja

10%

spotkania

Tak organizujemy naszą pracę

Liczba osób w zespole

  • 7
  • Benefity

  • ubezpieczenie na życie

  • program emerytalny

  • dofinansowanie wypoczynku

  • paczki świąteczne

  • program rekomendacji pracowników

  • dodatkowy urlop

ING Bank Śląski S.A.

W ING Banku Śląskim liczą się ludzie. Naszym klientom doradzamy uczciwie, mówiąc wprost, a pracowników traktujemy z uznaniem, dając możliwość rozwoju i przestrzeń do realizacji różnorodnych pasji. Dołącz do nas!

Przewiń do profilu firmy

Masz pytania? Napisz do nas!

Kandydaci często kontaktują się z nami bezpośrednio. Jeśli chcesz o coś zapytać w związku z tą lub inną rekrutacją, napisz do nas na: [email protected]