Ekspert Zarządzania Ryzykiem Rynkowym

ING Bank Śląski S.A.O firmie

  • Warszawa, Polska
    Warszawa, mazowieckie
  • Ogłoszenie wygasło 15 dni temu
  • Umowa o pracę
  • Pełny etat
  • Ekspert

ING Bank Śląski S.A.

Warszawa

Warszawa

W ING Banku Śląskim liczą się ludzie. Naszym Klientom doradzamy uczciwie, mówiąc wprost, a pracowników traktujemy z uznaniem, dając możliwość rozwoju i przestrzeń do realizacji różnorodnych pasji. Dołącz do nas! #polecam

Numer ref.: AŚ_0019151

Forma zatrudnienia: umowa o pracę

Twoje zadania:

  • Czynny udział w procesach zarządzania ryzykiem rynkowym w książkach handlowych i bankowych Banku;
  • Kalkulacja wyceny produktów rynków finansowych oraz prawidłowa kalkulacja wyniku zarządczego w obszarze rynków finansowych;
  • Realizacja procesów budowy, wdrażania, monitorowania oraz rozwoju modeli ryzyka rynkowego i modeli wyceny instrumentów finansowych;
  • Budowa i przygotowanie regularnych raportów dotyczących ryzyka rynkowego Banku na potrzeby regulatora i innych jednostek Banku oraz analiza wyników tych raportów i konsultacje wyników analiz ze stosownymi liniami biznesowymi;
  • Rekomendowanie działań mające na celu usprawnienie procesu zarządzania ryzykiem rynkowym w Banku, współpracując w ramach departamentu z innymi departamentami Banku oraz ze stosownymi jednostkami w ING Bank N.V;
  • Projektowanie i wykonywanie testów warunków skrajnych  w zakresie ryzyka rynkowego;
  • Przygotowywanie niestandardowych analiz ryzyka rynkowego na potrzeby wsparcia rozwoju sprzedaży produktów bankowych;
  • Określanie wymagań do modyfikacji systemów informatycznych Banku oraz nadzór i koordynacja wdrażania zaproponowanych zmian

Nasze oczekiwania:

  • Znajomość produktów rynków finansowych i procesów w zakresie ryzyka rynkowego;
  • Znajomość wymagań w zakresie budowy i monitorowania modeli ryzyka rynkowego i modeli wyceny instrumentów finansowych wynikających z przepisów prawa i rekomendacji organów nadzoru;
  • Minimum 5 lat doświadczenia w pracy w banku, innej instytucji finansowej, doradczej lub firmie IT z branży zarządzania big data lub data science;
  • Wykształcenie wyższe o kierunku matematyka, statystyka, ekonomia lub informatyka;
  • Umiejętność współpracy w różnorodnym i dynamicznym zespole, łatwość komunikacji;
  • Umiejętność pracy pod presją czasu;
  • Znajomość język angielskiego na poziomie zaawansowanym - C1.

Oferujemy Ci:

  • Stabilne warunki zatrudnienia
  • Szkolenia i programy rozwojowe
  • Dostęp do nowych technologii
  • Premię uzależnioną od wyników
  • Prywatną opiekę medyczną
  • Pracowniczy program emerytalny
  • Pakiet sportowy
  • Kafeteryjny system benefitów

Ogłoszenie archiwalne

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy