Oferta pracy

Ekspertka / Ekspert ds. Podatków

BNP Paribas Bank Polska S.A.

  • Warszawa

    Warszawa, mazowieckie
  • ogłoszenie wygasło 25 dni temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • starszy specjalista (Senior), ekspert
  • praca stacjonarna, praca hybrydowa

Twój zakres obowiązków

  • Bieżące interpretowanie przepisów prawa podatkowego w celu prawidłowej identyfikacji ciążących na Banku obowiązków nakładanych przez prawo podatkowe.

  • Rekomendowanie zasad wyliczania podatku dochodowego od osób prawnych, podatku VAT oraz zasad wyliczania innych podatków i zasady realizacji obowiązków sprawozdawczych wynikających z przepisów prawa podatkowego.

  • Opiniowanie lub współtworzenie umów zawieranych przez Bank w zakresie niezbędnym dla prawidłowego stosowania prawa podatkowego.

  • Przygotowywanie i weryfikacja z perspektywy prawa podatkowego projektów struktur finansowych, wewnętrznych regulacji Banku, dostosowania procedur i struktur podatkowych do zmian przepisów.

  • Przygotowywanie wystąpień i nadzór nad przygotowaniem wystąpień do organów skarbowych, treści i obiegu wybranej korespondencji z organami skarbowymi;

  • Udzielanie wyjaśnień organom kontrolnym w toku kontroli podatkowych;

  • Współpraca z zewnętrznymi doradcami podatkowymi;

  • Współuczestniczenie w procesie raportowania finansowego i ryzyk zgodnie z wymogami Grupy BNPP.

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe prawnicze lub ekonomiczne;

  • min. 5 lat doświadczenia na stanowisku merytorycznym w dziale podatkowym firmy doradztwa podatkowego lub spółek (preferowane banki lub inne Instytucje finansowe);

  • bardzo dobra znajomość przepisów prawa podatkowego i praktyki jego stosowania znajomość podstaw rachunkowości i elementów prawa cywilnego istotnych w zagadnieniach podatkowych;

  • uprawnienia doradcy podatkowego lub zdany egzamin na doradcę podatkowego;

  • samodzielność w działaniu;

  • umiejętność planowania i prowadzenia projektów;

  • umiejętności negocjatorskie;

  • Bardzo dobra znajomość j. angielskiego wraz z językiem biznesowym i językiem prawniczym.

To oferujemy

  • Wsparcie, wiedzę i pomoc przełożonych;

  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę;

  • Możliwość rozwoju kariery na ścieżce eksperckiej lub menedżerskiej w różnych obszarach Banku;

  • Otwartą, opartą na współpracy kulturę organizacyjną.

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • ubezpieczenie na życie

  • możliwość pracy zdalnej

  • zniżki na firmowe produkty i usługi

  • inicjatywy dobroczynne

  • pakiet kafeteryjny

Jesteśmy Bankiem zmieniającego się świata, liderem zrównoważonego rozwoju.

Bankiem otwartym na każdego, wspierającym potrzeby różnych grup, w tym osób z niepełnosprawnościami.

Cenimy różnorodność, bo wierzymy, że w niej jest siła.

Stawiamy na wzajemny szacunek i zrozumienie.

Jeśli myślisz o pracy w stabilnej organizacji, oferującej innowacyjne produkty finansowe i chcesz rozwijać swoje kompetencje w przyjaznym środowisku, aplikuj do nas!

Oprócz wyzwań zawodowych, możesz liczyć na pakiet benefitów i wsparcie w bieżącej pracy. Jeśli posiadasz orzeczenie o niepełnosprawności, to postaramy się dla Ciebie o dodatkowe udogodnienia.

Dołącz do pracodawcy, któremu zależy.

Przewiń do profilu firmy