Elektronik ds. Teletransmisji

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej

Wieżowa 8

Włochy

Warszawa

Twój zakres obowiązków

  • Eksploatacja, utrzymanie pasywnej Infrastruktury sieciowej w budynku CZRL Warszawa (sieci strukturalnej, sieci teletechnicznej oraz sieci światłowodowej).

  • Utrzymanie węzła teletransmisyjnego składającego się z rozwiązań technologicznych: RAD Data Communications; ABB/KeyMile.

  • Bieżąca obsługa/ monitorowanie stanu pracy łączy telekomunikacyjnych; kontrola pracy urządzeń operatorskich.

  • Współpraca w zakresie utrzymania i eksploatacji systemów CNS, zapewnienie środków transmisji danych i głosu dla tych systemów.

  • Wsparcie dla administratorów systemów biznesowych w obszarze dostępu do sieci strukturalnej oraz sieci LAN/WAN.

  • Współpraca z liniami wsparcia: pierwszą - helpdesk i trzecią - administratorzy sieci LAN/WAN.

  • Współpraca z administratorami sieci teletransmisyjnej oraz dyżurnym teleinformatykiem.

  • Prowadzenie i archiwizowanie dokumentacji technicznej, paszportyzacja zasobów i usług telekomunikacyjnych.

  • Koordynacja prac ze współpracownikami i innymi jednostkami organizacyjnymi w celu  zapewnienia ciągłości pracy urządzeń nadzorowanych przez dział.

  • Udział w delegacjach służbowych do obiektów CNS i wsparcie przy obsłudze urządzeń końcowych.

  • Współpraca z innymi komórkami PAŻP w zakresie swojej specjalności.

Nasze wymagania

  • wykształcenie średnie lub wyższe o kierunkach telekomunikacja, teleinformatyka lub inne pokrewne

  • dodatkowym atutem będą szkolenia z zakresu: obsługi urządzeń telekomunikacyjnych: linie radiowe, multiplexery, TDM i inne; znajomość i umiejętność obsługi urządzeń sieciowych Cisco oraz ukończone szkolenie Akademii Cisco na poziomie CCENT (lub CCNA) popartego certyfikatem zdanego egzaminu; obsługi komputera ECDL, Standard, Advanced, Expert.

  • doświadczenie zawodowe: min 2 lata w przypadku wykształcenia wyższego i min. 5 lat w przypadku wykształcenia średniego

  • doświadczenie w pracy na stanowisku związanym z eksploatacją systemów  transmisyjnych PDH/SDH, instalacją sieci światłowodowych lub miedzianych, eksploatacją central telefonicznych, budową i eksploatacją sieci IP

  • biegła obsługa komputera (w tym MS Office)

  • podstawowa znajomość technologii sieci transmisji danych PDH, SDH

  • podstawowa znajomość obsługi przyrządów pomiarowych wykorzystywanych przy eksploatacji sieci TDM oraz IP

  • podstawowa znajomość technologii sieciowych i znajomość podstaw administracji przełącznikami i routerami

  • podstawowa znajomość zagadnień związanych z sieciami komputerowymi LAN, WAN, WiFi

  • podstawowa znajomość zagadnień związanych z instalacją, eksploatacją oraz metrologią infrastruktury światłowodowej

  • umiejętność wykonywania instalacji sieci strukturalnej oraz teletechnicznej

  • podstawowa znajomość zagadnień związanych z eksploatacją central telefonicznych

  • znajomość języka angielskiego na poziomie min. B1

  • umiejętność czytania dokumentacji technicznej

  • znajomość pojęć technicznych (telekomunikacja, IT)

  • umiejętność analitycznego myślenia

  • umiejętność sprawnego formułowania i rozwiązywania problemów

  • umiejętność dobrej organizacji własnej pracy, dokładność i skrupulatność w działaniu

  • solidność i zaangażowanie w realizacji powierzonych zadań

  • komunikatywność i umiejętność  pracy w zespole

  • chęć zgłębiania wiedzy i samorozwoju

  • prawo jazdy kat. B będzie dodatkowym atutem

To oferujemy

  • opiekę medyczną (w tym stomatologia)

  • dodatkowe ubezpieczenie

  • bezpłatny parking dla pracowników

  • pakiet świadczeń z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych

  • forma współpracy – umowa o pracę

  • pracę w jedynej tego typu organizacji lotniczej w Polsce

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • opieka stomatologiczna

  • dyżury lekarza w biurze

  • parking dla pracowników

  • dodatkowe świadczenia socjalne

  • dofinansowanie usług turystycznych

  • dofinansowanie biletów do kina, teatru

  • dofinansowanie do prywatnej edukacji dzieci

  • dofinansowanie wypoczynku

  • dofinansowanie wakacji dzieci

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej poszukuje kandydatów do pracy na stanowisku:

Przewiń do profilu firmy
Tak się u nas pracuje