Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Energy Market Data Analyst

GEWI sp. z o.o.

  • Szczecin

    Szczecin, zachodniopomorskie
  • ogłoszenie wygasło 2 miesiące temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • praca stacjonarna, praca hybrydowa
  • Praca od zaraz

Twój zakres obowiązków

  • Sporządzanie prognoz cen, a także produkcji odnawialnych źródeł energii przy wykorzystaniu nowoczesnych metod i narzędzi analitycznych.

  • Wspieranie rozwoju metod, modeli i narzędzi analitycznych niezbędnych do pozyskiwania danych rynkowych, pogodowych, produkcyjnych, a także dotyczących sieci elektroenergetycznej.

  • Uczestniczenie w pracach analitycznych nad modelami biznesowymi i umowami dotyczącymi współpracy pomiędzy podmiotami na rynku energii eklektycznej.

  • Tworzenie narzędzi i modeli do optymalizacji zysków z obrotu energią na Rynku Dnia Następnego, XBID, OTF.

  • Tworzenie raportów do zarządzania ryzykiem.

  • Aktywne składanie zleceń na giełdach energii jak i tworzenie strategii tradingowych.

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe w zakresie nauk ekonomicznych, matematyki, informatyki, nauk technicznych i podobnych, lub ekwiwalentne doświadczenie zawodowe.

  • Przynajmniej trzy lata doświadczenia zawodowego w zakresie prowadzenia analiz biznesowych, finansowych, ekonomicznych, etc.

  • Ogólne pojęcie o zasadach funkcjonowania rynku energii elektrycznej lub chęć zdobycia wiedzy w tym zakresie.

  • Bardzo dobre umiejętności w zakresie programowania w języku Python.

  • Bardzo dobra znajomość obsługi Microsoft Excel w zakresie zastosowań zaawansowanych metod analizy i modelowania danych.

  • Znajomość metod i technik pozyskiwania, analizy i interpretacji danych.

  • Znajomość VBA i SQL mile widziana.

  • Umiejętność analitycznego myślenia.

  • Dokładność, zwracanie uwagi na szczegóły.

  • Bardzo dobra znajomość języka polskiego jak również dobra znajomość języka angielskiego – na poziomie przynajmniej B2.

  • Znajomość języka niemieckiego będzie dodatkowym atutem.

To oferujemy

  • Atrakcyjne wynagrodzenie w ramach umowy o pracę.

  • Elastyczny czas pracy z możliwością pracy z domu.

  • Wsparcie w zakresie rozwoju zawodowego.

  • Udział w wewnętrznych i zewnętrznych szkoleniach.

  • Przyjazna i nieformalna kultura organizacyjna.

  • Wiele wyzwań i gwarancję bardzo szybkiego rozwoju zawodowego.

O nas

GEWI Sp. z o.o. jest innowacyjną spółką obrotu energią elektryczną specjalizującą się w obrocie energią pochodzącą z Odnawialnych Źródeł Energii. Naszym głównym celem jest wspieranie transformacji energetycznej w Polsce poprzez tworzenie atrakcyjnych modeli współpracy dla przedsiębiorców z branży OZE. Jesteśmy niezwykle elastyczną spółką, która na pierwszym planie stawia życzenia i potrzeby Klienta. Dzięki silnemu wsparciu ze strony naszych niemieckich spółek matek mamy możliwość zaoferowania naszym Klientom elastycznych i bezpiecznych rozwiązań z zakresu obrotu energią elektryczną.