Expert ds. Compliance w Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej

Santander Bank Polska

  • Warszawa

    Warszawa, mazowieckie
  • ważna jeszcze 15 dni
    do: 04 cze 2022
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • ekspert
  • praca hybrydowa
  • rekrutacja zdalna

Twój zakres obowiązków

  • wspieranie jako pierwsza linia obrony (1LoD) działania Pionu Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej (BKI) poprzez zapewnienie zgodności prowadzonej działalności z przepisami prawa krajowego oraz międzynarodowego

  • doradzanie kierownictwu Pionu oraz poszczególnym liniom biznesowym w kwestiach dotyczących zapewnienia zgodności regulacyjnej i zgodności z wewnętrznymi procesami

  • zapewniać zgodność działalności Pionu z procedurami wewnętrznymi (również tworzyć procedury)

  • prowadzenie lub uczestniczenie w projektach regulacyjnych i biznesowych (lokalnych i globalnych)

  • uczestniczenie w procesie tworzenia nowych produktów oraz podejmowania nowych inicjatyw biznesowych

  • realizowanie monitoringu i kontroli w ramach 1LoD

  • współpraca z biznesowymi zespołami Pionu BKI w szczególności z Obszarem Rynków Finansowych, z innymi jednostkami Banku m.in. z Obszarem Zapewnienia Zgodności, Obszarem Prawnym,

  • współpraca z międzynarodowymi zespołami Grupy Santander

  • reprezentowanie Banku aktywnie uczestnicząc w grupach roboczych działających na polskim rynku bankowym i kapitałowym, w dyskusjach z regulatorem i audytorem

Nasze wymagania

  • co najmniej 7-8 lat doświadczenie w obszarze Compliance

  • znajomość regulacji dot. transakcji skarbowych (MIFID, EMIR, dokumentacja ISDA, ISDA ZBP, GMRA, umowy zabezpieczające).

  • znajomość otoczenia prawnego regulującego działalność Banku. W szczególności: ustawy Prawo bankowe, ustawy o obrocie instrumentami finansowymi i rozporządzeń wykonawczych, ustawy o obligacjach, pakietów regulacyjnych MiFID II / MiFIR, rozporządzenia EMIR, rozporządzenia MAR, rekomendacji KNF: A, H, Z, wytycznych ESMA)

  • specjalistycznej wiedzy w zakresie złożonych instrumentów finansowych (w szczególności instrumentów pochodnych oraz transakcji na papierach wartościowych)

  • nastawienia na pracę w zespole

  • wysokie umiejętności komunikacyjne oraz łatwość nawiązywania kontaktów

  • umiejętność działania pod presją czasu, szybkiego podejmowania decyzji

  • biegła znajomość języka angielskiego w mowie i w piśmie

  • biegła znajomość pakietu MS Office (PowerPoint, Excel, Word)

To oferujemy

  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę

  • wewnętrzne programy rozwojowe umożliwiające doskonalenie kompetencji zawodowych

  • udział w ciekawych, strategicznych projektach

  • zgrany zespół i przyjazną atmosferę

  • atrakcyjny system motywacyjny

  • pożyczki na cele mieszkaniowe

  • ofertę produktową banku na atrakcyjnych warunkach

  • prywatną opiekę zdrowotną

  • możliwość wyboru spośród bogatej oferty świadczeń pozapłacowych w ramach systemu kafeteryjnego

  • ciekawe akcje w ramach programu propagującego zdrowy styl życia „BeHealthy”

  • dofinansowanie do „Rajdu Bankowca” - wyjazdu jedynego w swoim rodzaju

  • nasza oferta benefitowa zawiera również rozwiązania dla osób z niepełnosprawnością

  • jesteśmy otwarci na zatrudnienie osób z niepełnosprawnością

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie nauki języków

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • możliwość pracy zdalnej

  • zniżki na firmowe produkty i usługi

  • preferencyjne pożyczki

  • dodatkowe świadczenia socjalne

  • dofinansowanie biletów do kina, teatru

  • wyprawka szkolna

  • program rekomendacji pracowników

Tak się u nas pracuje