Ta oferta pracy jest nieaktualna od 171 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Export Manager

  • Warszawa, mazowieckie
  • Specjalista
  • 03.01.2019

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    top

    Firma Konsmetal, lider w branży zabezpieczeń pasywnych mająca ugruntowaną pozycję na rynku krajowym i zagranicznym, w związku z dynamicznym rozwojem poszukuje kandydatów na stanowisko:

    Miejsce pracy: Warszawa

    Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za koordynowanie działań związanych z pozyskiwaniem i bieżącą obsługą klientów zagranicznych firmy, skutkujących wzrostem sprzedaży.

    Poszukujemy osoby płynnie mówiącej po angielsku (znajomość innych języków, będzie dodatkowym atutem), posiadającej doświadczenie handlowe, bardzo samodzielnej w myśleniu i działaniu oraz przedsiębiorczej.

    Zakres obowiązków:

    • rozwój handlu zagranicznego firmy,
    • definiowanie potencjału rynku i umacnianie pozycji firmy na rynku,
    • osiąganie zamierzonych udziałów w rynku,
    • uczestniczenie w tworzeniu firmy lub jej oddziału na rynku lokalnym,
    • przygotowywanie ofert,
    • składanie i przyjmowanie zamówień u producentów z zagranicy,
    • kontrola realizacji kontraktów zagranicznych,
    • przygotowywanie dokumentów niezbędnych w eksporcie i imporcie (faktury, świadectwa pochodzenia, dokumenty przewozowe),
    • czuwanie nad zgodnością otrzymywanych oraz wystawianych dokumentów z polskimi przepisami prawnymi i umowami międzynarodowymi,
    • organizowanie transportu krajowego i międzynarodowego oraz spedycji wyrobów,
    • promocja i ochrona marki i image'u firmy w reklamie eksportowej,
    • kontrola jakości usług,
    • analizy rynkowe produktów,
    • badanie konkurencji,
    • analiza potrzeb klientów,
    • współpraca z bankami (akredytywy dokumentowe, inkasa, przelewy bankowe, kredyty) i firmami ubezpieczeniowymi,
    • kierowanie działem - kontakty z kluczowymi klientami i dostawcami (ścisła współpraca z kontrahentami zagranicznymi),
    • negocjacje handlowe,
    • przygotowywanie i uczestniczenie w targach i wystawach międzynarodowych,
    • promocja eksportu,
    • analiza sprzedaży i kosztów bezpośrednich oraz kosztów bezpośrednich według grup towarowych i kierunków sprzedaży (kluczowych klientów),
    • sporządzanie okresowych statystyk sprzedaży w ujęciach ilościowych i wartościowych,
    • opracowywanie analiz i przygotowywanie raportów do zarządu i centrali firmy,
    • sporządzanie planów i budżetu oraz analizy ich realizacji,
    • osiąganie zaplanowanych celów (zgodnie z wcześniej przyjętym planem budżetowym).

    Wymagania:

    • płynna znajomość języka angielskiego, umożliwiająca codzienną komunikację z klientem zagranicznym;
    • doświadczenia na podobnym stanowisku co najmniej 3 lata;
    • samodzielność i przedsiębiorczość w działaniu i dążeniu do wyznaczonych celów;
    • talent sprzedażowy i doświadczenie w sprzedaży;
    • umiejętności negocjacyjne, inicjatywa w działaniu i pozyskiwaniu nowych Klientów;
    • zdolność do nawiązywania i budowania trwałych relacji handlowych.

    Oferujemy:

    • atrakcyjne wynagrodzenie stosowne do kwalifikacji;
    • wsparcie operacyjne dynamicznego i zgranego zespołu;
    • możliwość dalszego rozwoju zawodowego;
    • stabilną pracę w firmie o ugruntowanej pozycji rynkowej;
    • samodzielne i odpowiedzialne stanowisko.
    Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji klikając w przycisk aplikowania.
    Informujemy, iż skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.

    bottom