Export Sales Specialist - rynek anglojęzyczny i niemieckojęzyczny

HIREWISE NEGACZ BORAWSKA SPÓŁKA KOMANDYTOWAO firmie

7 000–10 000
brutto / mies.
  • Dąbrowa Górnicza
    Dąbrowa Górnicza, śląskie
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular), starszy specjalista (Senior)
  • praca stacjonarna
  • Praca od zaraz
  • Szukamy wielu kandydatów
    wakaty: 2
  • rekrutacja zdalna

Rekrutujemy dla

Praca stacjonarna w Bochni k. Krakowa (woj. małopolskie)!!!

Naszym klientem jest firma produkcyjno-handlowa z branży urządzeń chłodniczych. Obsługują zarówno rynek Polski, jak i całej Europy.

Ciągły rozwój działu handlowego oraz wysoko postawione cele na najbliższy rok zrodziły potrzebę zatrudnienia dwóch Przedstawicieli Handlowych - jednego na rynki niemieckojęzyczne, a drugiego na rynki anglojęzyczne. Szukamy kogoś, kto posiada doświadczenie w budowaniu sprzedaży na terenie 1) Niemiec, Austrii i Szwajcarii oraz 2) Anglii, Irlandii i Beneluxu. Szukamy bowiem prawdziwych hunterów do pozyskiwania nowego biznesu z doskonałą znajomością 1) języka niemieckiego oraz 2) języka angielskiego!

Twój zakres obowiązków

  • Aktywne pozyskiwanie nowych klientów (rozmowy, e-maile, spotkania) na rynkach niemieckojęzycznych (Niemcy, Austria, Szwajcaria) oraz anglojęzycznych (Anglii, Irlandii i Beneluxu)
  • Prowadzenie negocjacji i sprzedaży do istniejących klientów firmy – aktywny prospecting i pozyskiwanie klientów, obsługa i do sprzedaż już istniejącym
  • Przeprowadzanie klientów przez cały proces sprzedaży - od etapu pozyskiwania leada (prospecting) do utrzymania i ciągłego, planowanego rozwoju klientów
  • Sprzedaż produktów oraz usług firmy (komponenty do produkcji dla przemysłu chłodniczego)
  • Gotowość do częstych wyjazdów i delegacji (ok. 1 tydzień w miesiącu to praca u klientów zagranicznych)
  • Utrzymywanie kontaktów z kluczowymi klientami oraz wizyty
  • Raportowanie wyników sprzedaży, ustalonych KPIs oraz działań́ terenowych (delegacje)
  • Praca w oparciu o CRM - w niedługiej perspektywie jest plan budowania procesu sprzedaży w oparciu o powtarzalne działania i mierzenia wszystkich jego etapów

Podział czasu pracy

50%

Aktywny prospecting i pozyskiwanie nowego biznesu

50%

Obsługa istniejących klientów zagranicznych

Wymagania pracodawcy

  • Język niemiecki pozwalający na swobodną komunikację (klienci zagraniczni), a w przypadku drugiego handlowca płynny angielski
  • Doświadczenie w sprzedaży B2B w branży technicznej
  • Doświadczenie w pracy na CRM
  • Znajomość nowoczesnych technik sprzedaży oraz rozumienie pojęć
  • Doświadczenie w sprzedaży B2B na rynki zagraniczne (mile widziane budowanie rynku od podstaw)
  • Doświadczenie w prospectingu oraz przeprowadzaniu spotkań na żywo u klientów
  • Gotowość do częstych delegacji zagranicznych (ok. 1 tydzień w miesiącu)

Mile widziane

  • Znajomość specyfiki konkretnego rynku będzie dodatkowym atutem
  • Technik lub inżynier z wykształcenia i duże rozumienie tematów przemysłowych/produkcyjnych

Pracodawca oferuje

  • Możliwość dołączenia do firmy w ciekawym jej momencie i wsparcie zespołu handlowego
  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Wynagrodzenie składające się z podstawy w wysokości 7 000 zł brutto
  • System premiowy wyliczany na podstawie wyników (najczęściej handlowcy wyrabiają ok. 3-5 tys. zł brutto premii)
  • Narzędzie niezbędne do komfortowego wykonywania pracy (laptop, telefon oraz samochód służbowy, również do użytku prywatnego - po okresie próbym!)
  • Karta kredytowa by opłacić niezbędne koszty delegacji (hotele, loty, paliwo, wyżywienie)
  • Pracę stacjonarną w biurze w Bochni k. Krakowa, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00

Rekrutacja

Skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami, których CV będzie jasno wskazywało poszukiwane przez nas umiejętności i kompetencje. Proces rekrutacyjny będzie się składał z weryfikacji CV, 5-minutowej rozmowy telefonicznej, 45-minutowej wideo rozmowy kwalifikacyjnej, 90-minutowej rozmowy z elementami Assessment Center, spotkania w siedzibie firmy naszego klienta. Na koniec każdego etapu wrócimy do Ciebie z informacją zwrotną.

Export Sales Specialist - rynek anglojęzyczny i niemieckojęzyczny, Dąbrowa Górnicza