Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Facylitator

Liceum w ChmurzeO firmie

  • Ogłoszenie wygasło 24 dni temu
  • umowa o pracę, umowa zlecenie, kontrakt B2B
  • pełny etat, część etatu
  • specjalista (Mid / Regular)

Liceum w Chmurze

Zbigniewa Romaszewskiego 23

Warszawa

Twój zakres obowiązków

  • wspieranie uczniów w edukacji i rozwoju

  • integracja członków społeczności

  • animowanie i moderowanie aktywności uczniów w grupach roboczych (projektowych)

  • procesowanie napięć i konfliktów w społeczności - samodzielnie lub we współpracy z innymi

  • pełnienie roli wychowawcy klasy (wg tradycyjnej nomenklatury)

  • przeprowadzenie kursu kompetencji

  • kontaktowanie się z rodzicami uczniów

  • prowadzenie dokumentacji

  • dbanie o pozytywny i proaktywny klimat szkoły

Nasze wymagania

  • empatia, aby wsłuchać się w potrzeby innych przy jednoczesnym trzymaniu własnych granic

  • dynamiczność w działaniu

  • ciekawość i otwartość na niestandardowe rozwiązania i sposoby postępowania

  • otwartość do dawania i przyjmowania feedbacku

  • elastyczność i umiejętność radzenia sobie ze zmianą na wielu płaszczyznach

  • dyspozycyjność od sierpnia

Mile widziane

  • doświadczenie w pracy w szkole Montessori lub w edukacji alternatywnej

To oferujemy

  • regularną superwizję

  • klimat małej społeczności szkolnej

  • przestrzeń do autentyczności i ekspresji siebie

  • wspólne budowanie edukacji przyszłości… :)

Stworzyliśmy szkołę podstawową Turkusowa Wieża, a wcześniej żłobek i przedszkole Zielona Wieża, ponieważ marzyliśmy o miejscu budowanym w partnerstwie i porozumieniu.

Wierzymy, że dzięki zmianie paradygmatu edukacji możemy wprowadzić trwałą zmianę w świecie i rozwiązać problemy, z którymi zmagamy się jako ludzkość.

Kolejny etap to Liceum w Chmurze - zupełnie nowy typ szkoły, umożliwiający młodym ludziom samodzielne projektowanie swojej ścieżki edukacji i realizację własnych projektów, m.in. dzięki wykorzystaniu innowacyjnej platformy e-learningowej Szkoła w Chmurze.

Przewiń do profilu firmy

Prześlij do nas swoje CV i odpowiedzi na pytania:

Case study 1

Na szkolnym Spotted pojawiły się przemocowe wpisy naruszające granice części uczniów. Uczniowie zgłosili to facylitatorowi, który nakazał natychmiast zamknąć szkolny Spotted. To spowodowało wybuch konfliktu. Wśród uczniów pojawiły się dwa obozy. Jedna grupa mówiła, że na Spotted pojawiły się wpisy, które naruszały ich granice i sprawiały, że czuli się bardzo niekomfortowo, i druga - twierdząca, że w szkole potrzebna jest wolność i demokracja, a nakaz facylitatora sprawił, że zostało im to zabrane.

Case study 2

Jeden z uczniów deklaruje całej społeczności, że zrobi coś dla wszystkich (np. bluzy). To się jednak nie dzieje, przez co wiele osób jest oburzonych i zaczyna wyrażać ostrą krytykę nt. osoby, która podjęła się zadania, za jej plecami.

1. Co robisz w takiej sytuacji?

2. Co uważasz za istotę danej trudnej sytuacji? Na czym się skupisz w rozwiązywaniu trudności / konfliktu?

3. Z jakich narzędzi czy metod skorzystasz w danej sytuacji? Czym się kierujesz?