Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Finance & Accounting Processes Manager

Solid Bridge Solutions Sp. z o.o.

  • Katowice

    Katowice, śląskie
  • ogłoszenie wygasło ponad miesiąc temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • menedżer
  • praca hybrydowa

Rekrutujemy dla

Dla naszego Klienta – organizacji dynamicznie rozwijającej swoją obecność się na wielu rynkach europejskich - poszukujemy odpowiedniej osoby na stanowisko Finance & Accounting Processes Manager.

Twój zakres obowiązków

  • Zarządzanie i nadzorowanie pracy podległych zespołów (40-50 osób) księgowości transakcyjnej, obsługującej m.in procesy P2P, O2C dla kilku spółek z grupy

  • Nadzorowanie procesów finansowych i ich optymalizowanie w zakresie operacyjnym oraz systemowym

  • Wsparcie procesów AML, compliance, kluczowych kontroli wewnętrznych i finansowych (przygotowanie dokumentacji oraz wyjaśnień)

  • Zapewnienie terminowego, kompletnego i prawidłowego ujęcia transakcji

  • Bieżący przegląd procesów i procedur, proponowanie zmian i optymalizacji w procesach i systemach

  • Współpraca z zespołami wspierającymi transformacje procesów i rozwój narzędzi finansowych

  • Aktywne uczestnictwo w procesie wdrożenia nowego systemu klasy ERP

  • Udział w kluczowych projektach biznesowych wpływających na zmianę procesów transakcyjnych

  • Współpraca z innymi działami finansowymi (zespoły: księgi głównej, analiz i kontrolingu, raportowania i skarbca) oraz m.in. działem zakupów i sprzedaży.

Wymagania pracodawcy

  • Wykształcenie wyższe finansowe, ekonomiczne lub pokrewne

  • 5-10 lat doświadczenia na stanowisku menedżerskim w obszarze zarządzania procesami finansowymi / księgowymi (preferowane duże organizacje, struktury Shared Service Center, etc)

  • Doświadczenie we wdrażaniu, optymalizowaniu oraz przenoszeniu procesów (finance processes transitions / process excellence projects)

  • Praktyczna znajomość procesów i najlepszych praktyk w obszarach P2P, O2C

  • Doświadczenie w zarządzaniu projektami

  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego i polskiego umożliwiająca swobodną komunikację

  • Wysoko rozwinięte umiejętności komunikacji i współpracy w zespole

  • Zaangażowanie w wykonywane zadania

Mile widziane

  • Doświadczenie w pracy w jednej z firm z grupy Big4