Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Finance Director

Michael Page

  • Gdańsk

    Gdańsk, pomorskie
  • ogłoszenie wygasło 7 dni temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • dyrektor

Rekrutujemy dla

Dla naszego Klienta, spółki z sektora produkcyjno-handlowego (B2B) o dużym tempie wzrostu, poszukujemy obecnie Dyrektora Finansowego, który wesprze dynamiczny rozwój firmy, podniesie jakość informacji zarządczej (stworzenie controllingu finansowego i biznesowego od podstaw), a także będzie współpracować z funduszem PE.

Twój zakres obowiązków

  • nadzór nad całością aspektów finansowo-księgowych w organizacji oraz zarządzanie podległym zespołem;

  • uczestnictwo w opracowywanie celów strategicznych firmy oraz wsparcie Zarządu i kluczowych interesariuszy w podejmowaniu decyzji biznesowych;

  • nadzór nad płynnością finansową spółki, zarządzanie kapitałem obrotowym (cash-flow, zobowiązania, zapasy) oraz ocena projektów inwestycyjnych;

  • stworzenie controllingu finansowego i operacyjnego od podstaw, w tym procesów budżetowania, prognozowania (wraz z analizą i wyjaśnianiem odchyleń) oraz modelu raportowania;

  • aktywne uczestnictwo w implementacji nowego systemu klasy ERP;

  • tworzenie i wdrażanie narzędzi controllingowych, w tym raportów mających wspierać proces decyzyjny w organizacji;

  • prowadzenie projektów funkcyjnych i cross funkcyjnych zorientowanych na optymalizację bieżącej działalności spółki;

  • nadzór nad procesem płatności oraz rozliczeń z kontrahentami;

  • odpowiedzialność za funkcjonowanie kontroli wewnętrznej oraz współpraca z firmami audytorskimi, ubezpieczeniowymi, instytucjami finansowymi oraz organami podatkowymi;

  • ścisła współpraca z innymi działami w organizacji.

Wymagania pracodawcy

  • wykształcenie wyższe kierunkowe (finanse i rachunkowość, ekonomia lub pokrewne);

  • 8-10-letnie doświadczenie w finansach, w tym min. kilkuletnie doświadczenie na analogicznym stanowisku w firmie o profilu handlowo-produkcyjnym (warunek konieczny), w tym doświadczenie z zagadnieniami produkcji na zlecenie oraz importu i eksportu;

  • ugruntowana teoretyczna i praktyczna wiedza z zakresu rachunkowości finansowej i zarządczej, budżetowania, planowania finansowego, kontroli kosztów i zarządzania ryzykiem finansowym;

  • doświadczenie w pracy z funduszem inwestycyjnym (PE) oraz przy transakcjach M&A będą niekwestionowanym atutem;

  • dobra znajomość języka angielskiego (B2/C1);

  • wysokie umiejętności techniczne (MS Excel) oraz doświadczenie w pracy na systemach klasy ERP, doświadczenie w tworzeniu oraz implementacji narzędzi controllingowych i systemów ERP;

  • perspektywa właścicielska, przedsiębiorczość, hands-on approach, decyzyjność, inicjatywność, zorientowanie na cel, samodzielność w działaniu, świetna organizacja pracy własnej i zespołu;

  • wysokie umiejętności w obszarze komunikacji, analizy, rekomendowania rozwiązań, zarządzania zespołem i budowania relacji w organizacji.

Pracodawca oferuje

  • realna szansa na rozwój w dynamicznie rosnącej spółce z sektora handlowo-produkcyjnego (wzrost wraz z organizacją);

  • możliwość posiadania rzeczywistego przełożenia na organizację i faktycznego wpływu na proces decyzyjny w spółce;

  • szansa na zbudowanie mocnego track record w biznesie o ciekawych perspektywach dalszego rozwoju;

  • wynagrodzenie adekwatne do posiadanych kompetencji i doświadczenia, bonus roczny i pakiet benefitów.