Ta oferta pracy jest nieaktualna od 74 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Finance Manager / Dyrektor Finansowy

  • Warszawa, mazowieckie
  • Kierownik
  • 06.04.2018

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    top

    Warszawa 28767/001

    Osoba będzie bezpośrednio współpracować z Zarządem Grupy, będzie w pełni odpowiedzialna wsparcie Głównej Księgowej oraz za finanse całej spółki. Zadaniem osoby będzie również prowadzenie negocjacji w zakresie współpracy z bankami oraz raportowanie zarządcze do właścicieli za granicą. Osoba będzie w pełni operacyjna - tzn. będzie odpowiedzialna za tworzenia analiz, opiniowanie umów, przygotowanie budżetów, nadzór nad sprawozdaniami finansowymi itp.

    Idealny kandydat to osoba lubiąca wyzwania, która posiada minimum 4 letnie doświadczenie na podobnym stanowisku w branży nieruchomości bądź też w audycie finansowym dotyczącym nieruchomości.

    Informacje o kliencie

    Dla naszego Klienta, międzynarodowej firmy z branży deweloperskiej (mieszkania), aktualnie poszukujemy odpowiedniej osoby na stanowisko Finance Managera / Dyrektora Finansowego do siedziby w Warszawie.

    Opis stanowiska

    * Nadzór i pomoc w przygotowaniu rocznych Sprawozdań Finansowych jednostkowych
    i skonsolidowanego zgodnie z wymogami Ustawy o rachunkowości
    * Przygotowanie rocznych i kwartalnych pakietów sprawozdawczych zgodnie z MSR oraz zgodnie ze standardami grupy kapitałowej Zleceniodawcy;
    * Wsparcie merytoryczne Głównego Księgowego w zakresie rachunkowości zarządczej, MSR oraz w kwestiach podatkowych np.: doradztwo przy sprawdzeniu rozliczenia podatku dochodowego etc.;
    * Współpraca z audytorami oraz innymi instytucjami zewnętrznymi;
    * Przygotowywanie miesięcznych raportów, dokumentów finansowych i analiz dla potrzeb zarządczych oraz terminowo dla instytucji zewnętrznych;
    * Współpraca z kontrolerem finansowym Grupy Kapitałowej z zagranicy;
    * Przygotowanie rocznych i długoterminowych budżetów projektów inwestycyjnych;
    * Odpowiedzialność za przygotowanie budżetów i nadzór zgodności projektów z budżetami i wyjaśnianie ewentualnych odchyleń;
    * Analiza finansowa potencjalnych projektów inwestycyjnych;
    * Zarządzanie przepływami finansowymi w nadzór krótkim- i długim, również przygotowanie budżetów i przepływów na bieżące potrzeby banków;
    * Przygotowanie wymaganych analiz i dokumentacji na potrzeby pozyskiwania nowych kredytów bankowych i wsparcie Grupy podczas negocjacji kredytowych;
    * Przygotowanie miesięcznych raportów na potrzeby banków;
    * Kontrola zakończenia poszczególnych etapów budowy zgodnie z harmonogramem inwestycyjnym na potrzeby uruchomienia środków z rachunków powierniczych;
    * Optymalizacja wewnętrznych procedur oraz systemów organizacji Zleceniodawcy;

    Profil kandydata

    * Wykształcenie wyższe kierunkowe: finanse, rachunkowość, ekonomia bądź pokrewne,
    * Znajomość branży deweloperskiej;
    * Doświadczenie na podobnym stanowisku Dyrektora Finansowego/ Finance Managera w nieruchomościach lub audyt finansowy;
    * Rozumienie biznesu nieruchomościowego, kluczowych decyzji, aktualnej sytuacji rynkowej i możliwości działania oraz finansowania bankowego;
    * Bardzo dobra wiedza teoretyczna i praktyczna z zakresu Prawa Podatkowego i UoR,
    * Doświadczenie w zarządzaniu zespołem, rozwój i dbanie o motywację zespołu,
    * Bardzo dobra znajomość języka angielskiego,
    * Otwartość na wyzwania, chęć rozwoju, pro aktywne podejście,
    * Otwartość w zakresie podróży służbowych.

    Oferujemy

    Atrakcyjne wynagrodzenie adekwatne do doświadczenia, możliwość pracy w bardzo dobrej i rodzinnej atmosferze, umowę o pracę lub współpracę, pełną niezależność w działaniu i pakiet benefitów.

    About Michael Page

    Michael Page is a leading professional recruitment consultancy specialising in the recruitment of permanent, contract and temporary positions on behalf of the world’s top employers.

    Michael Page is a part of the PageGroup, which operates through 164 offices in 34 countries worldwide. First established in London in 1976, we’ve been bringing job seekers and employers together for more than 35 years.

    Find out more about Michael Page