Ta oferta pracy jest nieaktualna od 13 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Finance Manager (M/f)

  • Legnica, dolnośląskie
  • Kierownik
  • 04.01.2019

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Czas na zmiany?
    Finance Manager (m/f)
    Legnica 32177/001

    Naszym Klientem jest międzynarodowa firma produkcyjna o ugruntowanej pozycji na polskim, jak i zagranicznym rynku. Zakład produkcyjny zlokalizowany jest w okolicy Legnicy.

    Informacje o kliencie

    Dla naszego Klienta, międzynarodowej firmy produkcyjnej w chwili obecnej poszukujemy doświadczonego kandydata na stanowisko Dyrektora Finansowego. Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za aktywne budowanie i wspieranie operacji oraz strategii finansowej organizacji.

    Opis stanowiska

    • Zarządzanie pracą całego pionu finansowego jak i jego rozwijanie (kontroling oraz księgowość)
    • Współtworzenie i realizacja strategii finansowej spółki wchodzącej w skład grupy kapitałowej
    • Nadzór nad przygotowywaniem miesięcznych oraz rocznych sprawozdań finansowych według polskich jak i międzynarodowych standardów rachunkowości
    • Zapewnienie prawidłowego i terminowego rozliczenia podatkowego
    • Miesięczne raportowanie wyników i analizy rentowności sprzedaży wg grup produktowych, grup klientów wraz z przedstawianiem opinki i prognoz finansowych
    • Tworzenie analiz finansowych i analiz rentowności prowadzonych inwestycji wraz z rekomendacją konkretnych działań
    • Miesięczne raportowanie na potrzeby Prezesa, Dyrektora Sprzedaży oraz innych działów
    • Wsparcie Działu Handlowego w zakresie ustalania cen dla wybranych kontrahentów jak i również udział w negocjacjach nowych kontraktów sprzedażowych
    • Optymalizacja działań i transakcji procesowych poprzez wdrażanie automatyzacji procesów wewnętrznych
    • Współpraca z instytucjami zewnętrznymi, audytorami, inwestorami, prawnikami i innymi podmiotami zewnętrznymi

    Profil kandydata

    • Wykształcenie wyższe: finanse, rachunkowość zarządcza
    • Co najmniej 5 lat doświadczenia w finansach na podobnym stanowisku w firmie produkcyjnej
    • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego
    • Praktyczna wiedza i umiejętności z zakresu: rachunkowości zarządczej, budżetowania i kontroli kosztów, analizowania danych finansowych oraz przygotowywania sprawozdań
    • Bardzo dobre umiejętności interpersonalne i komunikacyjne, jak również gotowość do podjęcia odpowiedzialności za zarządzanie zespołem

    Oferujemy

    • Atrakcyjne wynagrodzenie i pakiet świadczeń
    • Praca w międzynarodowej, dynamicznej organizacji będącej w fazie wzrostu
    • Możliwość uczestniczenia w interesującym projekcie
    [email protected]

    Jeśli czujesz, ze ta oferta jest dla Ciebie, kliknij w przycisk aplikuj i prześlij nam swoje CV lub profil LinkedIn.

    Aplikuję

    Dlaczego Michael Page?

    Kandydat w centrum uwagi  Doradztwo i pełne wsparcie  Najlepsze oferty pracy od sprawdzonych pracodawców

    Kandydat w centrum uwagi

    Doradztwo i pełne wsparcie

    Najlepsze oferty pracy od sprawdzonych pracodawców