Finance Manager

Michael Page

  • Warszawa

    Warszawa, mazowieckie
  • ogłoszenie wygasło 2 miesiące temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • kierownik / koordynator, menedżer

Rekrutujemy dla

Dla naszego Klienta, prężnie rozwijającej się spółki z sektora e-commerce, poszukujemy kompetentnej, doświadczonej i zaangażowanej osoby na stanowisko Finance Manager. Jest to nowo utworzona rola w organizacji. Osoba na tym stanowisku będzie raportować bezpośrednio do General Managera, zarządzać 4-osobowym zespołem (wewnętrzne finanse korporacyjne) oraz współpracować z zewnętrznym biurem księgowym.

Twój zakres obowiązków

  • odpowiedzialność za całość aspektów finansowo-księgowych w organizacji;

  • zarządzanie 4-osobowym zespołem i współpraca z zewnętrznym biurem księgowym;

  • budżetowanie oraz prognozowanie (w tym analiza odchyleń), raportowanie oraz przygotowywanie analiz i zestawień finansowych;

  • tworzenie modeli finansowych i długoletnich planów finansowych;

  • odpowiedzialność za proces zarządzania ryzykiem w organizacji;

  • ścisła współpraca z operacjami i Zarządem firmy, w tym wspieranie w podejmowaniu decyzji biznesowych poprzez rekomendację rozwiązań;

  • współpraca z zewnętrznym prawnikiem firmy;

  • odpowiedzialność za obszar administracyjne (związany z funkcjonowaniem biura).

Wymagania pracodawcy

  • wykształcenie kierunkowe (ekonomia, finanse i rachunkowość lub pokrewne);

  • min. 7 lat doświadczenia zawodowego w obszarze finansowo-księgowym, preferowany background w controllingu firmy z sektora e-Commerce (ew. Retail/eCommerce);

  • ugruntowana teoretyczna i praktyczna wiedza z obszaru rachunkowości finansowej i zarządczej;

  • min. 3-letnie doświadczenie w zarządzaniu zespołem, wysokie umiejętności w rozwijaniu i motywowaniu ludzi;

  • wysokie umiejętności w obszarze analizy, wnioskowania i rekomendowania rozwiązań;

  • wysokie umiejętności w obszarze komunikacji, nawiązywania i utrzymywania relacji, otwartość na dialog, podejście partnerskie;

  • odpowiedzialność, sprawczość, decyzyjność, energia w działaniu;

  • mile widziana znajomość języka angielskiego na poziomie B2;

  • bardzo dobre umiejętności techniczne (MS Office, w tym zaawansowana znajomość MS Excel, narzędzia controllingowe, systemy klasy ERP).

Pracodawca oferuje

  • realny rozwój: ciekawe zadania, dużo nauki i szkoleń wraz z możliwością aplikowania na wybraną przez siebie formę rozwojową (szkolenia stacjonarne i online, konferencje, książki, etc.);

  • praca w firmie o krótkim procesie decyzyjnym, z bardzo sympatyczną atmosferą;

  • regularne (coroczne) podwyżki wynagrodzenia oraz roczna premia;

  • szeroki pakiet benefitów, w tym opieka medyczna oraz karta sportowa Multisport;

  • współpracę w oparciu o umowę o pracę bądź B2B;

  • możliwość pracy hybrydowej.