Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Financial Controller

Media Press O firmie

Media Press

Karola Szymanowskiego 1

Kraków

Twój zakres obowiązków

  • Opracowywanie analiz biznesowych dotyczących działalności operacyjnej

  • Przygotowywanie budżetu, kontrolę jego realizacji i wyjaśnianie odchyleń

  • Raportowanie zarządcze wyników finansowych segmentów działalności wraz z proponowanymi akcjami korygującymi

  • Przygotowywanie prognoz wyników krótko i średnioterminowych

  • Poszukiwanie i proponowanie działań optymalizacyjnych zarówno firmy jak i działań działu

  • Czynny udział w procesie zamknięcia miesiąca w poszczególnych spółkach – wyłącznie w zakresie kontrolingowego wsparcia księgowości

  • Raportowanie i ocena projektów inwestycyjnych

  • Prowadzenie analiz w zakresie kapitału obrotowego

  • Zapewnienie właściwego przepływu informacji finansowych do innych działów firm

Nasze wymagania

  • Minimum 3 letnie doświadczenie w pracy związanej z analiza finansową lub biznesową

  • Wykształcenie wyższe w obszarze finansów lub ekonomii

  • Znajomość języka angielskiego na poziomie zaawansowanym. Znajomość języka niemieckiego lub francuskiego będzie dodatkowym atutem

  • Umiejętność zaawansowanego posługiwania się narzędziem MS Excel

  • Mile widziana umiejętność tworzenia skryptów automatyzujących pracę

  • Doskonałe umiejętności analityczne i zdolność rozwiązywania problemów, analizowania i wyciągania wniosków

  • Samodzielność i komunikatywność oraz zorientowanie na klienta

  • Mile widziane kwalifikacje zawodowe CIMA / ACCA lub w trakcie ich pozyskiwania, jak i znajomość VBA.

To oferujemy

  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę

  • Wynagrodzenie zasadnicze oraz premię

  • Prywatną opiekę lekarską

  • Kafeterię MyBenefit

  • Kartę Multisport

  • Pracę w międzynarodowym środowisku wśród pasjonatów mediów i nowych technologii

Media Press

Media-press.tv SA to największy dostawca metadanych telewizyjnych i rozwiązań technologicznych dla operatorów telewizyjnych, dostawców VOD i wydawców czasopism w Europie. Firma funkcjonuje bezpośrednio w 12 krajach europejskich, a w pozostałych działa poprzez sieć partnerską. Główne biuro mieści się w centrum Krakowa. W naszej pracy stawiamy na rzetelność i otwartość umysłów. Obsługujemy blisko 500 klientów, wśród których znajdują się największe wydawnictwa prasowe i internetowe, takie jak Bauer Media, Bertelsmann, Axel Springer, Swisscom i inne. Dostarczamy klientom metadane telewizyjne pochodzące od 3500 stacji telewizyjnych oraz zaawansowane systemy informatyczne do ich edycji oraz publikacji.

Przewiń do profilu firmy

Opis stanowiska:

Osoba zatrudniona na tym stanowisku wejdzie w skład nowo tworzonego, kilkuosobowego działu kontrolingu. Jako samodzielny kontroler finansowy odpowiadać będziesz za organizację procesu pozyskiwania danych źródłowych od podmiotów w grupie, weryfikację poprawności tych danych, a następnie raportowanie na potrzeby Zarządu i menedżerów. Dodatkowo, do Twoich zadań należeć będzie analiza projektów biznesowych pod kątem szans i ryzyka oraz dostarczanie analiz ad-hoc wraz z wnioskami dotyczącymi poszczególnych zagadnień.