Logo Pracuj.pl

Fullstack Developer (.NET, React, Azure) - Remote

Grafton RecruitmentO firmie

12 000,00–20 000,00
brutto / godz.
  • Wrocław
    Wrocław, dolnośląskie
  • ogłoszenie wygasło rok temu
  • umowa o pracę, kontrakt B2B
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • praca zdalna
  • rekrutacja zdalna

Rekrutujemy dla

We're delighted to announce that we have started to support the new R&D Centre being built from scratch in Katowice. It’s a new Polish investment of the British Software product-based company focusing on the development of SaaS business platform designed to support global businesses with process modelling and optimization. Currently we are completing first scrum teams and looking for a few Mid Fullstack Engineers (.NET Core, React, Azure).

Twój zakres obowiązków

  • working with the business and other developers to understand business/technical requirements,
  • promoting best coding practices within the organization,
  • writing clean, efficient code that provides and increases the project’s efficiency,
  • working with .Net Core and React in an Azure microservices environment,
  • taking part in scrum events within an international environment.

Wymagania pracodawcy

  • min. 3 years of programming experience using the MS stack: C# .Net/Net Core, MS SQL,
  • experience with unit testing with C#,
  • strong understanding of object-oriented programming (OOP) with focus on clean code and modern technical approaches, including but not limited to: SOLID, design patterns (dependency injection),
  • experience with cloud in the area of CI/CD and product deployment – preferably Azure,
  • any frontend experience with Typescript – preferably with React,

Mile widziane

  • experience with Docker, Kubernetes,
  • exposure to SaaS products based on microservices architecture.

Pracodawca oferuje

  • medical care, life insurance, discounts webpage, MyBenefit cafeteria,
  • wellness platform,
  • e-learning platform and internal trainings,
  • company shares,
  • both contract of employment and B2B option available,
  • many opportunities to grow within new company on Polish market,
  • remote work available (meetings in the office once per quarter).

Grafton Recruitment

Grafton Recruitment jest międzynarodową agencją doradczą działającą w obszarze HR, zajmującą się rekrutacją specjalistów oraz kadry zarządzającej średniego szczebla. Kompleksowo wspiera projekty typu greenfield, dokonuje analizy planów inwestycyjnych i ekspansji pod kątem potencjału rynku, infrastruktury i zasobów ludzkich. Działa zgodnie z najwyższymi standardami, koncentrując się na efektywności i budowaniu trwałych relacji z firmami i kandydatami. Świadczy usługi w całej Polsce, stacjonarne biura znajdują się w Warszawie Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie, Katowicach i Łodzi, prowadzi projekty w Trójmieście. W Polsce świadczy usługi od 1997 roku, od 2018 roku jest częścią Gi Group, jednego z globalnych liderów świadczących usługi na rzecz rozwoju rynku pracy. Więcej: www.grafton.pl

Aktualne oferty pracodawcy
7-16-69264

Fullstack Developer (.NET, React, Azure) - Remote, Wrocław