Functional Architect (Financial Systems and Business Intelligence Team)

BNP Paribas Bank Polska S.A.

  • Kraków

    Kraków, małopolskie
  • ogłoszenie wygasło 25 dni temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • rekrutacja zdalna

Twój zakres obowiązków

Zapraszam do zespołu DevOps wspierającego kilkanaście systemów dedykowanych dla obszaru Finansów w naszym Banku.

Poszukujemy osoby z doświadczeniem w świecie przepływów danych i informacji.

Oferujemy rozwój w obszarze warehousingu zarówno tradycyjnego jak i opartego o technologię  BigData (Hadoop, Pyspark), narzędzi BI (Cognos, Tableau), rozwiązań Oracle (Exadata) i technologii Microsoft.

Pracujemy w metodologii Scrum Agile wykorzystując takie narzędzia jak JIRA i Confluence.

Charakter pracy:

- Projektowanie i optymalizacja przepływów danych pomiędzy systemami źródłowymi a hurtowniami danych i systemami raportowymi;

- Komunikacja pomiędzy systemami i wyzwalanie zadań ładujących dane w systemach ETL;

- Udział w projektach budowy hurtowni danych, data martów i modeli raportowych;

- Realny wpływ na tworzenie hybrydowej architektury opartej o rozwiązania BigData i Korporacyjnej Hurtowni Danych;

- Współpraca z managerami w zakresie definicji priorytetów inicjatyw;

- Tworzenie, optymalizacja oraz utrzymanie modeli architektury danych;

- Analiza re-używalności istniejących danych dla nowych analiz;

- Przegląd architektury, optymalizacja przepływów i procesów przetwarzania danych.

Nasze wymagania

  • Co najmniej 2 lata doświadczenia na analogicznym stanowisku;

  • Znajomość rozwiązań BigData;

  • Znajomość pojęć biznesowych i doświadczenie w pracy z modelami danych w obszarze bankowości;

  • Doświadczenie w tworzeniu architektury rozwiązań ETL;

  • Doświadczenie w prowadzeniu sesji projektowania Hurtowni Danych z użytkownikami biznesowymi;

  • Znajomość metodologii zarządzania architekturą oraz narzędzi wspierających (Enterprise Architect);

  • Samodzielność i kreatywność w poszukiwaniu optymalnych rozwiązań problemów biznesowych;

  • Znajomość języka angielskiego - B2/C1.

To oferujemy

  • Umowa o pracę;

  • 100% pracy zdalnej a po pandemii model hybrydowy 50/50 %

  • Możliwość rozwoju kompetencji dzięki pracy w zwinnych zespołach skupiających ekspertów obszarów narzędzi BI (Cognos, Tableau) oraz rozwiązań Oracle (Exadata) i technologii BigData oraz biznesowych;

  • Dostarczanie rozwiązań w zespołach SCRUM w metodyce AGILE;

  • Atmosferę dzielenia się wiedzą;

  • Realny wpływ na strategię i wyniki realizowanych projektów.

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • ubezpieczenie na życie

  • zniżki na firmowe produkty i usługi

  • program rekomendacji pracowników

  • inicjatywy dobroczynne

  • dodatkowy urlop

  • platforma wellbeingowa

  • system kafeteryjny

Działamy w pierwszej szóstce największych banków w Polsce. Naszym klientom dostarczamy rozwiązania z zakresu finansowania działalności na rynku krajowym i międzynarodowym, oraz szereg produktów oszczędnościowo-inwestycyjnych i kredytowych, dzięki czemu pracownicy mogą budować swoją ścieżkę kariery w różnych obszarach.

W funkcjonowaniu naszego biznesu kluczowy jest obszar IT, w którym pracownicy mogą być odpowiedzialni za budowanie innowacyjnych rozwiązań z wykorzystaniem Bigdata, Cloud oraz AI, jak również rozwój nowoczesnych aplikacji internetowych i mobilnych, modernizację i utrzymanie infrastruktury serwerowej i sieciowej, wsparcie użytkowników i wiele innych. Bank jest środowiskiem bardzo dynamicznym i pełnym wyzwań, dającym możliwość współpracy z największymi firmami z branży IT jak Apple, Google, Microsoft, Amazon czy Oracle oraz z szeregiem innowacyjnych startupów zarówno z Polski jak i ze świata.

Przewiń do profilu firmy