Ta oferta pracy jest nieaktualna od 166 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Główna Księgowa

  • Gdynia, pomorskie
  • Specjalista
  • 2019-01-03

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    top
    GŁÓWNA KSIĘGOWA
    Miejsce pracy: Gdynia

    Obowiązki:

    • Sporządzanie sprawozdań finansowych (bilans, rachunek zysków i strat);
    • Sporządzanie deklaracji podatkowych VAT-7, VAT-UE, PIT, CIT;
    • Sporządzanie sprawozdań do GUS;
    • Księgowanie wszystkich faktur zakupu i sprzedaży;
    • Uzgadnianie rejestrów zakupów VAT;
    • Prowadzenie kadr i płac i wszystkich związanych z tym zagadnień;
    • Prowadzenie ewidencji środków trwałych, naliczanie i księgowanie odpisów amortyzacyjnych;
    • Uzgadnianie rozrachunków z zapisami na kontach;
    • Księgowanie różnic kursowych;
    • Kontrola i analiza kont księgowych;
    • Koordynacja procesu zamknięcia ksiąg rachunkowych;
    • Przygotowanie raportu finansowego;
    • Nadzór przepływów finansowych;
    • Kontakt z bankami (opinie bankowe, przesyłanie dokumentów, sprawozdań do banku, zakładanie kont, gwarancji bankowych);
    • Weryfikacja umów pod względem podatkowym.

    Nasze oczekiwania:

    • Minimum 5-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku, a doświadczenie w branży transportowej będzie dodatkowym atutem;
    • Bardzo dobra znajomość Programu Symfonia;
    • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office (w szczególności arkusz kalkulacyjny Excel);
    • Znajomość prawa podatkowego, Ustawy o Rachunkowości oraz umiejętność stosowania ich w praktyce;
    • Umiejętność sporządzania deklaracji / kalkulacji podatkowych (VAT, CIT);
    • Umiejętność sporządzania sprawozdań finansowych, do GUS i NBP;
    • Dobra organizacja pracy umożliwiająca terminowe wywiązywanie się z obowiązków.

    Oferujemy:

    • Pracę w firmie spedycyjnej o ugruntowanej pozycji na rynku;
    • Umowę o pracę;
    • Możliwość podnoszenia kwalifikacji i rozwoju zawodowego.

    Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji klikając w przycisk aplikowania.

    Uprzejmie informujemy, że zastrzegamy sobie prawo kontaktu jedynie z wybranymi osobami.

    bottom