Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Główna Księgowa/Główny Księgowy

STERNKRAFT GmbHO firmie

8 00010 000 netto (+ VAT) / mies.
  • 3H
    Czyżemin (pow. pabianicki), łódzkie
  • Ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • Rekrutacja zdalna
  • Kontrakt B2B
  • Pełny etat
  • Specjalista

STERNKRAFT GmbH

3H

Czyżemin (pow. pabianicki)

Jesteśmy startupem technologicznym z wielkim potencjałem. Zajmujemy się zabezpieczaniem transportu. Nasze systemy pozwalają chronić kierowców, naczepy, paliwo i przewożone towary. Dążymy do wprowadzenia naszych rozwiązań do większości naczep TIR w Europie.

W związku z dynamicznym rozwojem szukamy do naszego zespołu osoby na stanowisko:

Opis stanowiska:

  • prowadzenie pełnej księgowości spółki oraz spółek powiązanych i zależnych zgodnie z obowiązującymi przepisami
  • odpowiedzialność za prawidłowość rozliczeń CIT, VAT, VAT-UE, PIT oraz innych sprawozdań podatkowych
  • prowadzenie spraw kadrowych
  • nadzór merytoryczny nad kontrolą dokumentów, ich dekretacją i księgowaniem
  • nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych
  • nadzór nad prawidłową polityką magazynową i rozliczaniem produkcji
  • kontaktowanie się i współpraca z instytucjami zewnętrznymi (GUS, ZUS, US, BANK, NCBiR)
  • rozliczanie kosztów projektów badawczo-rozwojowych (Alfa BRIdge i Szybka Ścieżka)
  • zamykanie okresów finansowych zgodnie ze standardami firmy, prowadzenie miesięcznych przeglądów kont bilansowych
  • kontrola i księgowanie faktur oraz innych dokumentów związanych z działalnością organizacji
  • przygotowywanie sprawozdań i raportów  na potrzeby Zarządu, banków, KRS  i innych instytucji zewnętrznych
  • komunikacja z kontrahentami i współpracownikami
  • prowadzenie ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych
  • aktywne monitorowanie zmian w prawie podatkowym i ustawie o rachunkowości

Wymagania:

  • posiadanie Certyfikatu Księgowego przyznanego przez Ministerstwo Finansów (do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych)
  • wykształcenie wyższe ekonomiczne (Finanse i Rachunkowość, Ekonomia, Zarządzanie)
  • co najmniej 5 lat doświadczenia na podobnym stanowisku
  • biegła znajomość obowiązujących przepisów podatkowych i ustawy o rachunkowości
  • praktyczne doświadczenie w księgowaniu i rozliczaniu produkcji będzie dużym atutem
  • znajomość oprogramowania księgowego np.: SUBIEKT GT lub Sage Symfonia
  • rozliczanie kosztów projektów badawczo-rozwojowych (Alfa BRIdge i Szybka Ścieżka) będzie dużym atutem
  • rzetelność, uczciwość, terminowość, komunikatywność
  • mile widziana znajomość j. angielskiego i/lub j. niemieckiego
  • prawo jazdy kat. B

Oferujemy:

  • zatrudnienie w formie kontraktu B2B
  • atrakcyjne wynagrodzenie
  • możliwość rozwoju zawodowego i zdobywania ciekawych doświadczeń
  • pracę w przyjaznej i miłej atmosferze
  • bardzo zaangażowany zespół
  • biuro poza zgiełkiem miasta, w pięknej okolicy niedaleko Łodzi

Ogłoszenie archiwalne