Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Główna Księgowa/Główny Księgowy

Michael Page

  • Elbląg

    Elbląg, warmińsko-mazurskie
  • ogłoszenie wygasło 7 dni temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • menedżer

Rekrutujemy dla

Dla naszego Klienta, dynamicznie rozwijającej się Grupy Kapitałowej z sektora usługowego (B2B, B2C), poszukujemy obecnie doświadczonej, merytorycznej i zaangażowanej osoby na stanowisko Głównej Księgowej/Głównego Księgowego.

Twój zakres obowiązków

  • aktywne kształtowanie polityki rachunkowości Grupy Kapitałowej;

  • prowadzenie pełnej księgowości Spółek (4 podmioty), w tym sprawozdawczość finansowa (UoR) i podatkowa (PIT, CIT, VAT);

  • zarządzanie działem księgowości (5 osób) i nadzór nad merytoryką oraz organizacją czasu pracy,

  • kontakt i współpraca z organami administracji publicznej (US, GUS, ZUS);

  • udział w zamknięciu miesiąca,

  • przygotowywanie wymaganych raportów i zestawień;

  • współpraca z audytorem zewnętrznym przy badaniu jednostkowego rocznego sprawozdania finansowego;

  • monitorowanie zmian przepisów z zakresu rachunkowości i podatków oraz właściwe ich stosowanie;

  • inicjowanie i prowadzenie projektów usprawniających procesy w obszarze księgowości;

  • współpracą z pozostałymi działami Spółek

Wymagania pracodawcy

  • 3-letnie doświadczenie w pracy na analogicznym stanowisku, w tym mile widziane doświadczenie w oprowadzeniu pełnej księgowości więcej niż jednego podmiotu;

  • ugruntowana teoretyczna i praktyczna znajomość rachunkowości finansowej i podatkowej;

  • wysokie kompetencje menedżerskie i doświadczenie w zarządzaniu zespołem;

  • znajomość procesów księgowych oraz doświadczenie w ich optymalizacji;

  • umiejętność analizy procesów biznesowych,

  • bardzo dobra znajomość MS Office, w szczególności MS Excel, doświadczenie w pracy z systemami klasy ERP (preferowana znajomość Symfonii);

  • umiejętności analityczne, zaangażowanie, odpowiedzialność, systematyczność, dokładność i skrupulatność;

  • inicjatywa, samodzielność w działaniu oraz otwartość na nowe rozwiązania.

Pracodawca oferuje

  • stabilne zatrudnienie (UoP, B2B) w dynamicznie rosnącej Grupie Kapitałowej z sektora usługowego;

  • realna możliwość rozwoju zawodowego w obszarze merytorycznym i kompetencji miękkich;

  • szansa na wprowadzenie usprawnień i optymalizacji w pracy zespołu księgowości;

  • nieformalna atmosferę pracy;

  • benefity - karta MultiSport, lekcje języka angielskiego, program poleceń pracowniczych.