Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Główna Księgowa/ Główny Księgowy

Klient Pracuj.pl

  • Gdańsk

    Gdańsk, pomorskie
  • ogłoszenie wygasło 20 dni temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)

Twój zakres obowiązków

  • odpowiedzialność za politykę rachunkowości, plan kont oraz procedury księgowo-podatkowe,

  • nadzór nad obiegiem dokumentów księgowych oraz prowadzeniem ksiąg rachunkowych zgodnie z MSR,

  • uzgadnianie sald kont księgi głównej i ksiąg pomocniczych, wycena bilansowa,

  • prowadzenie ewidencji środków trwałych,

  • współpraca z innymi działami w celu rozliczania inwestycji (rozliczenie środków trwałych w budowie),

  • kontrola wyników finansowych spółki i raportowanie istotnych zdarzeń mających wpływ na wyniki,

  • wykonywanie czynności związanych z zamknięciem miesiąca, kwartału oraz roku, sporządzanie rocznych sprawozdań finansowych i udział w audytach księgowych,

  • optymalizacja i usprawnianie organizacji procesów księgowych,

  • odpowiedzialność za kontakt z innymi działami w zagadnieniach księgowych,

  • współpraca bieżąca oraz raportowanie (w języku angielskim) zgodnie z wewnętrznymi procedurami firmy,

Nasze wymagania

  • minimum 5 lat doświadczenia w księgowości, w tym 2 lata na podobnym stanowisku,

  • bardzo dobra znajomości MSR, MSSF, oraz umiejętności stosowania ich w praktyce,

  • wykształcenie wyższe kierunkowe (ekonomia, rachunkowość, finanse) bądź ukończony kurs głównego księgowego,

  • dobra znajomość pakietu MS Office w szczególności praktyczna znajomość systemu Excel usprawniająca analizowanie danych,

  • znajomości systemów księgowo - finansowych klasy ERP (mile widziana znajomość systemu SAP),

  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego,

  • dobra znajomość języka niemieckiego, francuskiego lub rosyjskiego - mile widzana (nie jest to warunek konieczny),

  • wysoka motywacja do pracy, profesjonalizm, dokładność i terminowość przy realizacji zadań, odpowiedzialność, umiejętność podejmowania decyzji i samodzielnego rozwiązywania problemów