Główna Księgowa/Główny Księgowy

grupa gtO firmie

Rekrutacja zdalna

  • Kłobuck, śląskie

  • Ogłoszenie wygasło 25 dni temu
  • Umowa o pracę
  • Pełny etat
  • Kierownik / Koordynator

grupa gt (dawniej Grupa Tempo) od 20 lat pomaga łączyć pracodawców z kandydatami z całego świata. Prowadzimy działania typu head hunting rekrutując kandydatów szczebla top management, kierowniczego i specjalistycznego w branżach: produkcyjnej, automotive, energetycznej, stalowej

i innych. Pracujemy zgodnie z ideami design-thinking i modelem zero-waste. Nie marnujemy energii, czasu i funduszy. Dostarczamy dopasowanych kandydatów. Szukamy rozwiązań tam, gdzie inni zawiedli.

Nasz klient to międzynarodowa spółka, producent złożonych części plastikowych dla rynku samochodowego oraz rynków pokrewnych. Jest wytwórcą z dużym zapleczem technologicznym
i wysokimi kwalifikacjami w dziedzinie wtrysku tworzyw, automatyzacji, projektowaniu i rozwoju.

W związku z poszerzaniem struktur organizacyjnych i utworzeniem nowego stanowiska, w imieniu naszego klienta, poszukujemy kandydatów na pozycję:

Główne zadania:

  • Przeniesienie ksiąg rachunkowych z zewnętrznego biura księgowego do spółki
  • Dekretowanie dokumentów księgowo-finansowych w spółce
  • Przygotowywanie deklaracji dla urzędów (CIT, VAT, sprawozdawczość dla GUS)
  • Przygotowanie sprawozdań finansowych zgodnie z ustawą o rachunkowości
  • Prowadzenie ewidencji księgowych i uzgadnianie ich z kontami księgi głównej
  • Kontrola i analiza ewidencji gospodarki magazynowej
  • Kontrola prawidłowości transakcji finansowych, nadzór nad poprawnym obiegiem dokumentów, w tym przeprowadzanie kontroli wewnętrznej w tym zakresie oraz audytów pomocniczych
  • Sprawdzanie i uzgadnianie rejestrów VAT
  • Bieżące kontrolowanie rozrachunków z dostawcami i odbiorcami
  • Księgowość płac (wynagrodzenia, ubezpieczenia społeczne i podatki)
  • Wsparcie decyzji biznesowych dla Zarządu.

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe – ekonomiczne (finanse/controling/księgowość)
  • 8 -10 lat udokumentowanego doświadczenia jako główny księgowy, kontroler finansowy, bądź nadzór księgowy
  • Certyfikat Ministerstwa Finansów do usługowego prowadzenia ksiąg
  • Wiedza z zakresu MSR, MSSF i Ustawy o rachunkowości oraz aktualnych przepisów podatkowych (podatek dochodowy i podatek pośredni)
  • Znajomość przepisów prawnych (VAT, CIT, PIT, Ustawa o rachunkowości)
  • Umiejętność sporządzenia jednostkowych sprawozdań finansowych MSR, MSSF
  • Znajomość języka angielskiego umożliwiająca swobodną komunikację (współpraca z Głównym Księgowym w Niemczech oraz Prezesem Zarządu (Indie)
  • Znajomość systemów finansowo-księgowych ERP
  • Doświadczenie w pracy w systemie SAP
  • Znajomość niemieckiej ustawy o rachunkowości HBII – dodatkowy atut
  • Terminowość i pozytywne nastawienie do realizacji zadań
  • Umiejętność współpracy
  • Organizacja pracy własnej
  • Orientacja na cel i umiejętność szukania rozwiązań
  • Prawo jazdy kat.B.

Oferujemy:

  • Umowa o pracę. Pierwsza umowa na okres próbny. Kolejna umowa na czas nieokreślony.
  • Wynagrodzenie zasadnicze + premia roczna w wys. 1-miesięcznego wynagrodzenia
  • Benefity pozapłacowe: kursy językowe, bądź inne wskazane przez pracownika
  • Ubezpieczenie grupowe (PZU)
  • Niezbędne narzędzia pracy: telefon, komputer.
  • Czas pracy – zadaniowy. Możliwa praca w systemie home office.
  • Miejsce pracy: Kłobuck (siedziba firmy).
Osoby zainteresowane udziałem w procesie rekrutacji prosimy o przesłanie aplikacji za pomocą przycisku Aplikuj z zaznaczeniem numeru referencyjnego.
Prosimy o dopisanie klauzuli:

"Niniejszym wyrażam dobrowolnie zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w moim CV przez Grupa Tempo s.c. z siedzibą w Gliwicach, ul. Górnych Wałów 7, 44-100 Gliwice, do celów związanych z procesem rekrutacji zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o Ochronie Danych Osobowych (tekst jednolity: Dz. U. 2016 r. poz. 922). Wyrażam także zgodę na udostępnianie moich danych osobowych potencjalnym pracodawcom do celów związanych z procesem rekrutacji. Przysługuje mi prawo dostępu do moich danych i ich poprawiania."

Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi Kandydatami.

Ogłoszenie archiwalne

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy