Ta oferta pracy jest nieaktualna od 15 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Główna Księgowa / Główny Księgowy

  • Kraków, małopolskie pokaż mapę
  • Specjalista
  • 09.04.2019

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    VIREGO Polska Sp. z o.o.

    VIREGO® to marka o polskich korzeniach, założona w 2012 roku, która wspiera świadomych przedsiębiorców w wielu procesach i obszarach biznesu w 11 krajach na świecie. Dostarczamy wysokiej jakości usługi biznesowe, doradcze, finansowe, księgowe, podatkowe, prawne, specjalistyczne i na życzenie.

    W związku z dużym zainteresowaniem usługami VIREGO® w Polsce, poszukujemy:

    Miejsce pracy: Kraków

    Zależy nam wyłącznie na:

    Ambitnej, otwartej i kompetentnej osobie, która w sposób profesjonalny zajmie się wszystkimi powierzonymi sprawami i obowiązkami. Dbamy o wysoką kulturę pracy i miłą atmosferę w naszej firmie, dlatego otaczamy się wyłącznie pozytywnymi ludźmi. VIREGO® to firma tworzona przez ludzi, którym zależy na innych ludziach.

    Zakres obowiązków:

    • Prowadzenie pełnej księgowości zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o rachunkowości i przepisami prawa podatkowego dla spółek i działalności gospodarczych Klientów,
    • Terminowe i rzetelne sporządzanie rocznych sprawozdań finansowych, miesięcznych rozliczeń i deklaracji podatkowych,
    • Nadzór nad poprawnością obiegu dokumentów księgowych, kontrola formalno-prawna, rachunkowa i merytoryczna dokumentów,
    • Nadzór nad poprawnością rozliczeń podatkowych, odpowiedzialność za sporządzanie deklaracji podatkowych (CIT, PIT, VAT, VAT-UE),
    • Współpraca z audytorami (sporządzanie raportów, zestawień oraz przygotowywanie odpowiedzi i wyjaśnień),
    • Współpraca z instytucjami zewnętrznymi (US, ZUS, GUS, NBP, PFRON, Intrastat, banki, itp),
    • Współpraca z doradcami podatkowymi (w procesie opiniowania planowanych przedsięwzięć gospodarczych Klientów pod względem zgodności z prawem podatkowym),
    • Przygotowanie zestawień, analiz, raportów i sprawozdań na potrzeby Klientów,
    • Prowadzenie i rozliczenia magazynu.

    Mile widziane:

    • Doświadczenie w prowadzeniu pełnej administracji kadrowo-płacowej,
    • Doświadczenie w obsłudze oprogramowania Comarch ERP Optima,
    • Znajomość języka angielskiego w stopniu (minimum) komunikatywnym.

    Wymagania:

    • Minimum 3 - 4 letnie doświadczenie zawodowe w dziale księgowości wewnętrznej i/lub biurze rachunkowym na analogicznym stanowisku,
    • Doświadczenie i aktualna wiedza w zakresie sporządzania deklaracji: CIT, VAT, PIT oraz sprawozdań do GUS,
    • Doświadczenie w zakresie sporządzania rocznych sprawozdań finansowych,
    • Doświadczenie w dekretowaniu i księgowaniu dokumentów (faktur zakupu, sprzedaży, WNT, WDT, kosztów, środków trwałych, amortyzacji, RMK, korekt, zaliczek itp.),
    • Praktyczna znajomość przepisów z dziedziny prawa podatkowego oraz innych regulacji prawnych niezbędnych do sprawnego funkcjonowania departamentu księgowego,
    • Dobra znajomość systemów finansowo-księgowych (Comarch ERP Optima) oraz pakietu MS Office,
    • Komunikatywność - praca w zespole (w wyjątkowych okolicznościach również z Klientami),
    • Bardzo dobra organizacja pracy własnej oraz zaangażowanie w wykonywane obowiązki,
    • Rzetelność, skrupulatność, samodzielność,
    • Certyfikat MF do usługowego prowadzenia ksiąg.

    Oferujemy:

    • Wysokie wynagrodzenia (13.000 - 16.000 zł brutto miesięcznie),
    • Umowa o pracę,
    • Prywatną opiekę medyczną,
    • Dofinansowanie nauki (studia, kursy, szkolenia, język angielski).

    Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji klikając w przycisk Aplikowania.